Hlavné správy

EAM S Jaisankar absolvuje od zajtra päťdňový výlet na Slovensko a do Českej republikyNové Dillí: Minister zahraničných vecí Dr. S. Jaishankar poputuje od zajtra na päťdňovú návštevu Slovenska a Českej republiky.

Počas návštevy Bratislavy sa Dr. Jaishankar stretne s predsedom vlády SR Edwardom Hegerom a uskutoční bilaterálne rokovania so slovenským premiérom Ivanom Korkokom. Zúčastní sa fóra GLOBSEC 2022 a vystúpi s prejavom na tému „Postup priateľstva na ďalšiu úroveň: Spojenci v indo-pacifickom regióne“.

Na jednej strane fóra GLOBSEC 2022 sa má minister zahraničných vecí stretnúť s rakúskym ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Alexandrom Scholenbergom.

Počas návštevy Českej republiky bude Dr. Jaishankar rokovať so svojím podpredsedom vlády Johnom Lipovským. Tieto diskusie poskytnú príležitosť na komplexnú štúdiu bilaterálnej spolupráce. Česká republika preberá vedenie Európskej únie od 1. budúceho mesiaca.

Minister zahraničných vecí sa stretne s politickým vedením oboch krajín a osloví diaspórovú časť diaspóry, vrátane indických študentov na Slovensku a v Českej republike.

India má už tradične úzke a priateľské vzťahy so Slovenskom aj Českom. Návšteva ministra zahraničných vecí ďalej posilní bilaterálne vzťahy s oboma stredoeurópskymi krajinami.


READ  Nobelovu cenu za literatúru získala americká poetka Louise Glücková - Denník N

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close