šport

Eastbourne Tennis: Radosť z Devonshire je späť – aj na chvíľu

Eastbourne / Obrázok: Charlie Grohurst - Fran Jones, jeden z najatraktívnejších hráčov Getty v prvý deň
Eastbourne / Obrázok: Charlie Grohurst – Fran Jones, jeden z najatraktívnejších hráčov Getty v prvý deň

Poďme sa prejsť prvým dňom. Na tých kurtoch v Devonshire Park je niečo magické, svieže, lesklé a trochu hlbšie zelené, ako by ste čakali. Aj chodníky medzi súdmi sú ako z koberca. Samozrejme, nevyhnutne – zdá sa byť posvätné vidieť ich ako vojakov, ktorí sa snažia prekrútiť, vyčistiť a odhaliť svoju identitu. Ojoj!

Športový redaktor BBC Tim Durrans sa teší, že postaví hlavného hráča Dannyho Nexusa na rozhovor, ktorý sa bude konať v pondelok na raňajkovej šou v Sussexe. Dostane nejaký čas po 7:00? „Och, som na mieste pred siedmou!“ Pravdepodobne najlepší hráč v Anglicku, určite najzadlženejší – a najskromnejší.

Pre Dannyho a jeho tím – vrátane jeho vlastného syna – sa mesiace práce vyplácali, ale nedosahuje slávu. „Nevadí mi, že sa bavím o tom, čo robíme – ale chceme, aby ľudia vedeli, že je to skvelá kariéra a kariéra. Mladí ľudia musia byť v rade, aby do nej mohli vstupovať ako profesia. Mnoho zručností, ktoré sa treba naučiť!“

Umelec / film v práci: Charlie Grohurst – Getty

Berieš Dannyho názor. Umelec, ktorý nakreslil tieto slávne odvážne čiary na Downerovu stranu – Lothar Coates, ako počujete jeho meno, získal medzinárodný ohlas. Muž, ktorý prerezáva nepoškvrnené čiary na strednom kurte, sa normálne mieša s davom. Iba ak by vedeli spoločensky kráčať dva metre od svojich géniov

Návratným návštevníkom a úradníkom – mnohým z nich sú dobrovoľníci – sa zdá, že po dvojročnom pozastavení činnosti sa hodiny znovu spustili. Za povinnými maskami sú úsmevy a teplé slová. Rovnaké sekretárky zastávajú rovnaké stanice, usmerňujú zmätené publikum a odpovedajú na otázky.

Samotné počasie nehrá loptu. Dážď z predchádzajúceho dňa sa minimálne zotrel, ale v rannom vzduchu stále viselo sivasté mrholenie. Kriketári to nazývajú Deň dvoch svetrov. Ale na obed bolo vzduch pozoruhodne horúci, duchovia spali a konala sa nejaká praskajúca tenisová šou.

Tieto prvé dva dni môžu byť „iba“ nominálne kvalifikované, ale sakra dôležité, sú pre hráčov dôležité. Je to pravidelná kombinácia v počiatočných fázach súťaže: spojka mladých veriacich vrátane mnohých britských divokých kariet a základňa etablovaných hráčov, ktorých posledný rekord – v neúnavnom prenasledovaní turné WTA a LTA – nie je dosť silný na to, aby miesto v hlavnom žrebovaní.

V ten deň bohužiaľ väčšina Britov obsadila druhé miesto. S výnimkou Sussexa Louisa Maxstada, ktorý porazil Slováka Norberta Composa, mnohých vyradili skúsení súperi. Ale aj pri porážke by mládež mala lepšie súťažné skúsenosti.

Eastbourne vždy priťahoval to najlepšie z celého sveta a tento vikingský medzinárodný deň otvorenia bol už v prvý deň plný skúsených a známych mien. Christina Miladenovic, Camila Giorgi, Carolyn Garcia – pôsobivá Američanka Shelby Rogersová na strednom kurte.

Predtým bol na ústrednom súde jednoznačná konkurencia.

Francesca (Fran) Jones si v hre robí vlastné znamenie. Nie ešte 21, Fran už mal za sebou niekoľko úspešných výhier v zápasoch tesne pod úrovňou Eastbourne. Je to skvelý, bojovný hráč – a bežný tenisový divák nikdy nebude vedieť, že hrá so zdravotným postihnutím.

Najmä Bran sa narodil iba s tromi prstami a palcami na každej ruke, celkovo mal iba sedem prstov na nohách. Niektorí ľudia, športovci alebo iní, teraz môžu mať zdravotné postihnutie podobné znaku. Ostatní sa tým môžu zaoberať alebo jednu preskočiť. Fran Jones napreduje so svojím tenisom.

Keď odložil divokú kartu, Jones vstúpil do trochu hrozivej arény stredného kurtu a čelil silnému súperovi v chorvátskom americkom hráčovi Perovi. V 26 rokoch s bohatými skúsenosťami získala na svoje meno deväť singlových a osem titulov vo štvorhre a pred pätnástimi dňami postúpila do semifinále štvorhry žien vo štvorhre v Roland Cars.

Od prvej hry nebojácny Fran vzal svojho skúseného súpera boxerskou, útočnou politikou. Obe ženy tvrdo zasiahli loptu, najmä tvrdým návratom do služby, hľadali šíp cez sieť a rohy kurtu. Žiadne bezpečnostné zábery, žiadna pasívna bezpečnosť. Bola to lahôdka na pozeranie.

Pera, najvyššia a najšportovejšia hráčka, vyhrala prvý set 6: 3. Druhý sa ukázal byť rovnaký ako druhý zápas, ale stále tesnejší. Obe dievčatá prerušili podanie, boli však opäť zlomené a Jones bojoval o život, prežil štyri dvojky a dosiahol 5 – 5 – potom 6 – 6. Domáci diváci by potešili rozhodcu tretieho setu, ale nemuselo to byť, a Bernarda chytil nervy a odhalil tesný okraj tajbrejku k víťazstvu v priamom sete. Fran Jones. Pamätajte si meno.

READ  VIDEO: NHL: Washington končí, Dallas pokročil

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close