Ekonomika

ECB by mohla vydať negatívne stanovisko k dani pre španielske banky, hovorí de Goss

Európsku úniu a španielsku vlajku vidno 28. mája 2010 neďaleko budovy Španielskej banky v centre Madridu. REUTERS/Andrea Comas

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

MADRID 26. júla (TASR) – Európska centrálna banka (ECB) môže vydať negatívne stanovisko k nedávno navrhovanej dani pre banky v Španielsku, hoci podrobnosti stále chýbajú, uviedol v utorok guvernér Bank of Spain Pablo Hernandez de Caz.

Španielska vláda oznámila vytvorenie dane začiatkom tohto mesiaca s tým, že dočasný odvod pre banky by mal v rokoch 2023-2024 priniesť 3 miliardy eur, aby pomohol Španielom vyrovnať sa s rastúcou infláciou. čítaj viac

Návrh by mal byť predložený parlamentu tento týždeň. čítaj viac

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

„Vo všeobecnosti nie je ľahké stanoviť daň, ktorá neovplyvní úvery, úrokové sadzby alebo odolnosť bánk, ako v iných krajinách, a stanovisko ECB je nakoniec negatívne,“ povedal de Gass pre finančnú inštitúciu. Incident pri otázke o daniach v Španielsku.

„Podrobnosti nepoznáme. ECB bude musieť vydať stanovisko hneď, ako ich budeme poznať,“ povedal De Gase, ktorý je aj členom Rady guvernérov ECB.

Jeho komentáre – odkazujúce na podobné dane v krajinách ako Slovinsko, Slovensko, Rumunsko, Bulharsko, Poľsko, Maďarsko a Slovinsko – sa zhodovali s vyjadreniami viceprezidenta ECB Luisa de Guintosa z minulého týždňa.

De Guintos varoval pred akoukoľvek daňou, ktorá by poškodila bonitu bankového sektora.

De Gas v utorok tiež uviedol, že centrálna banka môže zrevidovať svoj výhľad hospodárskeho rastu Španielska na rok 2022 a výraznejšie na rok 2023 smerom nadol.

To platí aj pre výhľad hospodárskeho rastu eurozóny, povedal.

Centrálny bankár uviedol, že nevidí vstup španielskej ekonomiky do recesie.

READ  Reálne ekonomické údaje za mesiac máj v JVE

Španielska vláda v utorok zvýšila svoje prognózy inflácie na roky 2022 a 2023 a znížila svoj cieľ hospodárskeho rastu na rok 2023. čítaj viac

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

Správy od Jesúsa Aguada a Coriny Ponsovej; Ďalšie správy Emma Pinedo; Strih Sandra Maler

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close