hospodárstvo

Eduard Heger sa na jeden rok stal novým vedúcim predstavenstva Európskej investičnej banky

V utorok 9. júna sa slovenský minister financií Eduard Heger stal predsedom Rady guvernérov Európskej investičnej banky (EIB), ktorej členmi sú ministri financií EÚ, na 12 mesiacov. ,

Je najvyšším riadiacim orgánom banky. Na jeho miesto nastúpi slovinský minister financií Andrej Šircelj. Informovalo o tom Ministerstvo financií Slovenskej republiky.

„EIB má jedinečnú úlohu pri podpore dlhodobých investícií, ktoré zlepšujú životy a ponúkajú nové príležitosti pre Európu a svet. Mám česť byť novým prezidentom Rady guvernérov EIB a Teším sa na spoluprácu so svojimi ministerskými kolegami a EIB. Mojím cieľom bude zabezpečiť, aby finančná sila a technické odborné znalosti banky podporovali celú Európu, najmä v týchto ťažkých časoch, “ odpovedal Heger.

Rada guvernérov EIB sa skladá z ministrov vymenovaných každou z 27 členských krajín. Rada stanovuje usmernenia pre úverovú politiku v súlade s cieľmi politiky EÚ, schvaľuje finančné správy a ročné účty, rozhoduje o účasti banky na finančných operáciách mimo EÚ a zvýšenie základného imania EIB.

Európska investičná banka je spoločným vlastníctvom krajín EÚ. Zameriava sa na podporu potenciálu Európy v oblasti zamestnanosti a rastu, na podporu opatrení na zmiernenie zmeny klímy a na podporu politík EÚ mimo Únie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close