Svet

Egypt víta úspešné somálske prezidentské voľby

Káhira – 19. mája 2022: Egypt v stredu privítal úspešnú organizáciu somálskych volieb, ktoré sa skončili vyhlásením Hassana Sheikha Mohammeda za nového prezidenta krajiny.

Ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení zopakovalo svoju pokračujúcu podporu všetkému úsiliu zameranému na presadzovanie mieru a stability v Somálsku a dosiahnutie trvalo udržateľného rozvoja s cieľom naplniť túžby Somálcov po lepšej budúcnosti.

Aj Organizácia islamskej spolupráce (OIC) v pondelok vo vyhlásení privítala zvolenie Hassana Sheikha Mohammeda za somálskeho prezidenta.

Generálny tajomník OIC Hussein Ibrahim Taha zablahoželal zvolenému somálskemu prezidentovi k jeho úspechu pri dosahovaní túžob somálskeho ľudu, uviedla Saudská tlačová agentúra.

Taha medzitým ocenil podporu OIC Somálsku v tejto fáze a jej úsilie o zlepšenie bezpečnosti a stability.

Mohamed predtým pôsobil ako prezident od septembra 2012 do februára 2017 a teraz je prvým politickým lídrom, ktorý bol dvakrát zvolený za hlavu štátu v Somálsku.

Generálny tajomník Ligy arabských štátov Ahmed Abul Keith zablahoželal Mohamedovi. V jednej depeši líder AL zablahoželal Mohamedovi k víťazstvu v nedeľňajšom hlasovaní o dôvere somálskych zákonodarcov a zaželal mu úspech.

Abul Gaid tiež vyjadril nádej, že somálsky ľud dosiahne mier, stabilitu a prosperitu.

Ocenil úsilie bývalého somálskeho prezidenta Mohammeda Abdullahiho Farmaja počas jeho funkčného obdobia.

READ  Bol vysvetlený skrytý motív obvinenia Donalda Trumpa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close