Svet

Egyptsko-pakistanské sily protivzdušnej obrany zahájili cvičenie „Sky Guardians 1“

Egyptsko-pakistanské cvičenia „Sky Guardians 1“ sa konali 26. mája 2021 v Egypte. Stlačte fotografiu

Káhira – 27. mája 2021: V stredu sa v Egypte začnú cvičenia egyptsko-pakistanskej protivzdušnej obrany známe ako „Sky Guardians 1“, ktoré potrvajú niekoľko dní.

Q2

Zahŕňajú školenie v oblasti ochrany letectva a životne dôležitých prostriedkov, pričom súčasne integrujú nápady medzi účastníkmi, aby sa zabezpečilo efektívne plánovanie a riadenie.

Q3

Počas stredajšieho telefonického rozhovoru s prezidentom Abdalom Fattáhom Sísímom ocenil pakistanský premiér Imran Khan úsilie Egypta o dosiahnutie prímeria v Gaze.

Q4

Hovorca prezidenta Bassam Roddy vo svojom vyhlásení uviedol, že Khan zdôraznil hĺbku vzťahov medzi týmito dvoma krajinami a ľuďmi a dodal, že sa teší na preniknutie do nových scén plodnej spolupráce medzi Egyptom a Pakistanom.

Q5

Prezidenti CC a Khan si vymenili názory na palestínske veci a najnovší vývoj v pásme Gazy.

Khan uviedol, že jeho krajina si veľmi váži pozíciu Egypta a úspešné úsilie Káhiry dosiahnuť prímerie.

Pakistanský predseda vlády zdôraznil, že stabilita Egypta je hlavným míľnikom v stabilite na Blízkom východe a v moslimskom svete.

Prezident Abdel Fattáh Sísí ocenil „pozitívne“ vzťahy medzi Egyptom a Pakistanom. Zopakoval svoj záujem o podporu bilaterálnej spolupráce s Pakistanom na všetkých úrovniach.

READ  Ako členské štáty a spojenci bránia v hľadaní finančnej autonómie AÚ - Newsday Zimbabwe

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close