Ejubovič porazil Cecchinata na NÖ Open v Toulone

TULLEN, 6. septembra 2022

Päť kvalifikantov si zaknihovalo miesto v druhom kole NÖ Open prevádzkuje EVNV TC Tulln sa koná antukový turnaj ATP Challenger Tour za 90 280 eur.

Elmer Ejubovič Výprask č.8 Marco Cecchinato Taliansko v utorok 6:4, 7:5. Nemec na 436. mieste, ktorý koncom augusta získal svoj siedmy titul v kariére na turnaji ITF World Tennis Tour vo švajčiarskom Kaslane, trafil sedem es a získal 87 percent bodov z prvého podania, keď postúpil za hodinu a 38 minút. Ejubovič bude ďalej čeliť #NextGenATP Talianom Giulio Seppieri.

Kolega nemecká kvalifikácia Julian Lens minulosť zhromaždená Dimitar Kuzmanov 6-7(5), 6-2, 6-1 z Bulharska. Dvadsaťdeväťročný rodák z Gießenu vyhral po dvoch hodinách a 30 minútach po tom, čo držal 11 es a svojho súpera porazil šesťkrát. Lenz najbližšie bude hrať na 6. mieste Jurij Rodionov porazeného Rakúska Benjamin Hassan Libanon 7-6(5), 6-4 za hodinu a 47 minút.

Lucas Klein skončil piaty Dennis Novák 7-6(9), 6-4 nad Rakúskom. Dvadsaťštyriročná kvalifikantka zo Slovenska zachránila všetkých päť brejkbalov, ktorým čelila, a jednu zo svojich šiestich brejkbalových šancí premenila na spečatenie víťazstva za hodinu a 47 minút.

„Bohužiaľ, tenisové returny nie sú dnes v niektorých situáciách také efektívne ako zvyčajne,“ povedal Julian Noll, Novakov tour tréner. Klein bude najbližšie čeliť Brazílii Felipe Meligeni Alves.

Do druhého kola postúpili ďalší kvalifikanti Ivan Gakov Rusko a Holanďania Želé bunky.

Medzitým vrchné semeno Federico Correa Svoj titul otvorila tvrdou výhrou 6-4, 3-6, 6-3 nad ruským tímom. Alexander Ševčenko. Svetová 78-ka z Argentíny prekonala súpera 89:84 za dve hodiny a sedem minút. Correa čelí Celesovi v druhom kole.