Ekonomika

Ekonomický sentiment Slovenska bol v júni veľmi nízky

PPJ

Utorok, 30. júna 2020, 16:08

Obrázok Lightspring / Shutterstock.com

Podľa posledných údajov Slovenského štatistického úradu (SÚSR) ekonomický sentiment Slovenska v júni oslabil na rekordné minimum.

Obrázok Lightspring / Shutterstock.com

Index Sensex klesol v júni na 64,8 zo 72,2 v máji. Toto je najnižšia zaznamenaná hodnota od začiatku prieskumu.

Pokiaľ ide o komponenty, index priemyselnej dôvery vzrástol v júni na -10 z -28,7 v predchádzajúcom mesiaci. Dôvera v stavebníctvo sa zvýšila v júni na -37,5, v maloobchode to bolo -1.

Dôvera v služby sa v júni zvýšila na -38 z -52,3 v predchádzajúcom mesiaci. Index spotrebiteľskej dôvery zároveň mierne vzrástol z -38,1 na -35,5 v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vydavatelia, redaktori a reportéri časopisu Budapest Business Journal snažia priniesť vám obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a obchodné správy, ktoré sú dodávané bez strachu a priazne.

Novinové spoločnosti po celom svete sa ťažko snažia nájsť taký obchodný model, ktorý by im umožnil pokračovať v excelovaní bez toho, aby to ohrozilo ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám môžete posielať svoje príspevky.

READ  Škoda chce nový malý elektromobil. Určite čoskoro

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close