Ela v q’finále stretnutia žien US Open

EALA

Alex Ila včera (v noci na stredu v USA) postúpila do štvrťfinále ženskej dvojhry na US Open druhý rok po sebe výhrou 6:2, 7:6 (6:1) nad ôsmou nasadenou. Austrálčanka Tayla Preston vo Flushing Meadows v New Yorku.

Po prekonaní prvého setu sa Ela spamätala z deficitu 1-4 v druhom sete, aby nakoniec vyhrala za hodinu a 31 minút na kurte 9 tenisového centra USDA Billie Jean Kingovej.

Desiata nasadená 17-ročná južačka zdolala v úvodnom kole Kanaďanku Annabelle Xu 6:3, 6:0, v druhom kole zdolala Slovenku Ninu Varkovú 6:2, 6:3.

S dostatkom plynu v nádrži sa Ila spojila s Ruskou Mirrou Andreevovou, aby porazili americký tandem Shannon Lam a Eva Jovic 6-2, 6-2.

Ela bude v dnešnom štvrťfinále čeliť svojej 14. ruskej partnerke vo štvorhre.

Potom sa opäť spoja a v druhom kole ženskej štvorhry sa stretnú s nemeckým párom Carolina Kuhl, Ella Seidel.

Ella začala pracovať hneď v úvodnom sete proti 15-ročnému Prestonovi, ktorý po prestávke na výmenu v prvých dvoch zápasoch viedla 5:1.

Preston sa v druhom sete ukázal ako tvrdý zákazník a v treťom zápase zlomil svojho súpera na 4:1.

Ella sa však bránila víťazstvom v nasledujúcich štyroch hrách a ujala sa vedenia 5-4, kým Aussies prišli zo setu a urobili z toho zápas 5 všetkých.

Opäť si vymenili prestávky na podanie, aby zápas predĺžili do tajbrejku, kde Ela našla svoju drážku a vyhrala šesť bodov v rade na vyrovnanie nerozhodného výsledku.

READ  Tour of Slovakia - Archie Ryan vyhral ocenenie Mladý jazdec roka v The Irish Times