Ekonomika

Elektrické konektory začínajú fungovať v Maďarsku na Slovensku

Nicholas Pongrats

Štvrtok 8. apríla 2021, 09:25

Maďarský úrad pre reguláciu energetiky a verejných služieb (MEKH) v pondelok uviedol, že dva prepojovacie vedenia medzi maďarskými a slovenskými elektrickými sieťami začali obchodovať s operáciami, čím sa objem cezhraničných dodávok zdvojnásobil.

400 kV Jedno z vedení spája maďarskú rozvodňu Kanye (110 km severozápadne od Budapešti) s vodnou elektrárňou v slovenskom Kabagove. Druhá vedie medzi Rimavským Sopotom na Slovensku a maďarskou kolóniou Sajivanka (180 km severovýchodne od Budapešti).

Prezident MEKH Péter Josnos Horváth uviedol, že prepojovacie vedenia posilnia cezhraničné kapacity Maďarska predĺžením jeho najdlhšieho dosahu a väčšieho severojužného smeru, čo podporí dodávky elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov. Prepojovacie vedenie označil za „významný krok“ pri zabezpečovaní dodávok energie pre tieto dve krajiny a uviedol, že „hrajú kľúčovú úlohu“ pri formovaní európskeho integrovaného trhu s elektrinou.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vám vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal snažia prinášať obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a doručené bez strachu a priazne.

Novinové spoločnosti po celom svete sa ťažko snažia nájsť taký obchodný model, ktorý by im umožnil pokračovať v excelovaní bez toho, aby to malo vplyv na ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám môžete posielať svoje príspevky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close