Ekonomika

Elektrický Fiat 500 „2“ má prvý kompletný cenník. A čo vybavenie?

Fiat včera predstavil aj „bežné“ verzie elektrickej „päťstovky“ 2. generácie, ktoré označuje ako „nový Fiat 500„. Za ich cenu sa však hanbil. Dnes však v tejto súvislosti prezradil viac. Okrem cien spomenieme aj výbavu, ktorú ponúkajú jednotlivé „neobmedzené“ verzie talianskej novinky.

Fiat včera nás niekoľkokrát prekvapil. Predstavil špeciálnu verziu „limitu“ la Prima s prívlastkom 3 + 1, ktorú dostal „extra“ dvere. Ďalším prekvapením bola „rezaná“ základná verzia s 23,8 kWh batériou a dojazdom 180 km (WLTP). V ponuke budú 3 „bežné“ verzie, nepočítajúc 3 verzie pôvodnej limitovanej edície „la Prima“.

Čo dostaneme v base?

Okrem spomínanej batérie a dojazdu ponúka základná verzia „Action“ podporu DC nabíjania s maximálnym výkonom 50 kW (zisk 50 km dojazdu za 10 minút nabíjania), AC nabíjania s maximálnym výkonom 11 kW za 9,5 sa maximálna rýchlosť 135 km / h.

Pokiaľ ide o výbavu, podľa výrobcu „zahŕňa všetky asistenčné systémy ADAS pre vodičov, ktoré môžete počas jazdy potrebovať. mesto„. A napr. asistent na sledovanie pozornosti a koncentrácie vodiča, autonómne núdzové brzdenie, asistent na udržanie v jazdnom pruhu alebo rozpoznávanie dopravných značiek.

Čo sa týka konektivity, nový Fiat 500 Action prichádza s informačno-zábavným systémom pozostávajúcim z držiaka smartfónu, ergonomickým základom pre vertikálnu a horizontálnu montáž smartfónu, pripojením Bluetooth a špecifickou aplikáciou pre interakciu s vozidlom. Vďaka tomu by sa mal smartfón stať stredom informačného a zábavného systému vozidla.

Súčasťou výbavy sú aj halogénové svetlomety, 15 ″ disky kolies, elektrická parkovacia brzda a konfigurovateľný 7 ”digitálny TFT displej, ktorý slúži ako digitálna palubná doska vodiča. V prípade tejto základnej verzie už poznáme ceny minimálne na 3 európskych trhoch: 24 500 EUR vo Francúzsku, 25 360 EUR v Británii (OTR cena po prepočte) a 25 900 € v Taliansku. Ide o základné ceny bez miestnych dotácií.

READ  Fiat Tipo dostal za facelift model Cross a lepšiu technológiu

Zlatá stredná cesta?

„Stredná“ verzia nového Fiatu 500 nesie označenie Passion a ponúka batériu s kapacitou 42 kWh, dojazdom 320 km (WLTP) alebo rýchlym nabíjaním max. s výkonom 85 kW, vďaka čomu sa nabije na 80% za 35 min. Elektromotor má výkon 87 kW a poskytuje zrýchlenie z 0 na 100 km / h za 9 s a maximálnu rýchlosť 150 km / h.

Vo výbave ďalej nájdeme napríklad tempomat, 15 “kolesá v dvojfarebnom lesklom prevedení, infotainment so systémom UConnect 5 (7“ obrazovka, funkcia zrkadlenia smartfónu, infotelematická skrinka Uconnect na používanie služieb UConnect Services a digitálne rádio DAB).

V prípade strednej verzie zatiaľ poznáme iba britskú cenu (29 220 EUR – OTR) cena po prepočítaní), keďže britské zastúpenie značky Fiat doteraz ako jediné zverejnilo cenník všetkých verzií elektrické auto Fiat 500 novej generácie.

Vrcholová verzia Icon má rovnaké parametre ako verzia Passion. Okrem toho ponúka najkvalitnejšie dostupné materiály, štýlové prvky a detaily alebo bohatšiu výbavu. A napr. infotainment UConnect 5 s 10,25 “dotykovou obrazovkou Cinerama, GPS navigáciou a rozpoznávaním hlasu alebo 16” diskami z ľahkej zliatiny a bezkľúčovým prístupom. Vo Veľkej Británii stojí táto verzia 30 870 EUR (vrátane OTR).

Zdroj: Fiat

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Fiat ponúkne aj „lacný“ mestský elektromobil – opak nových „500-iek“
Dacia Spring pravdepodobne dostala prvú cenovku. Prekvapivo v Maďarsku
Renault Twingo ZE má byť lacnejší ako VW e-up alebo SEAT Mii Electric

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close