Ekonomika

Elon Musk reagoval na predchádzajúce obvinenia, že „ukradol“ Teslu

Elon Musk momentálne reagoval na tweet, v ktorom uviedol, že z času na čas sa vyskytla nepravdivá správa, že Martin Eberhard bol zakladateľom spoločnosti Tesla a že mu ju Musk ukradol.

V rámci všeobecne dostupných zdrojov sa uvádza, že zakladateľmi spoločnosti Tesla sú Martin Eberhard a Marc Terpenning. V roku 2009 mimosúdnou dohodou rozhodolže Elon Musk možno považovať aj za zakladateľov spoločnosti, JB Straubel a Ian Wright, ktorí investovali do spoločnosti Tesla v počiatočných fázach, resp. jej vedením položili základ toho, čo je dnes.

Založené na Používateľ tweetu na Twitteri s prezývkou Nafnlaus zdá sa, že svet môže príležitostne rezonovať s informáciami, ktoré Elon Musk Spoločnosť Tesla ukradol Eberhardovi. Môže to byť spôsobené tým, že pre Eberharda bolo ťažké rezignovať na post generálneho riaditeľa v roku 2007, pretože ho na krátky čas nahradil Musk.

Poradie problémov

Elon Musk v tejto veci teraz uviedolže Eberhard bol prepustený v polovici roku 2007 z dôvodu poskytovania nepravdivých informácií predstavenstvu spoločnosti. Dodal, že nikto s ním nezanechal, čo na všetko povedať. Musk tiež objasnil, že je dočasným generálnym riaditeľom spoločnosti Tesla od júna 2007, Michael Marks je generálnym riaditeľom približne od 4. Q 2007 a Ze’ev Drori od 1. Q. do Q3 2008. A potom, po ďalšom kole financovania, Musk uviedol podľa vlastných slov, nemal inú možnosť, ako nastúpiť na pozíciu šéfa Tesly.

Nafnlaus tiež v komunikácii napísal, že je prekvapený, že Eberhard v A kole financovania spoločnosti Tesla poskytol iba 75 000 dolárov, čo bolo 1% z celkovej „vyzbieranej“ sumy, pričom predtým zarábal obrovské peniaze z predaja NuvoMedia. Musk potom investoval 6,35 mil. $, teda 98%.

Elon zaregistroval, že sa hrá na „chudobného vynálezcu“, zatiaľ čo bol celý čas bohatý a nič nevymýšľal „pokiaľ vie“. Dodal, že v rokoch 2008/2009 (po niekoľkonásobných investíciách do spoločnosti Tesla) nemal peniaze, nehnuteľnosť na predaj ani vlastné bývanie a musel si požičiavať od priateľov na prenájom.

READ  Slovenská spoločnosť napreduje vo vývoji čipov, od ktorých očakáva tržby v miliardách - Denník E.

Elon Musk tiež uvádza, že stránka Tesla na Wikipédii obsahuje povrchné informácie, ktoré zdobia úlohu Eberharda v spoločnosti Tesla a nezmieňujú sa o súvisiacich otázkach.

Slovami Elona Muska alebo Nafnlausa Martin Eberhard zatiaľ neodpovedal. Ak sa to stane, doplníme jeho reakciu.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson / Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spoluzakladateľ spoločnosti Tesla založil ďalšiu spoločnosť zameranú na elektronickú mobilitu
Elon Musk spochybnil veľké zásluhy šéfa spoločnosti Lucid Motors pri vývoji Tesly Model S
Tesla sa dala nazvať inak. Koľko zaplatila za svoje meno a doménu?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close