Ekonomika

Elon Musk uvádza na trh prvú demo verziu mozgových čipov

Facebook

cvrlikání

posol

Asi pred mesiacom vizionár Elon Musk oznámil, že jeho začínajúci Neuralink pracuje na vývoji zariadenia podobného čipu, ktoré by malo množstvo skvelých funkcií, vrátane streamovania hudby do mozgu a pomoci ľuďom s ochorením mozgu. Prvá demoverzia bude uvedená na trh 28. augusta 2020.

Elon Musk pomaly, ale iste premieňa svoje predstavy o svete a inovatívne nápady na skutočnosť. Ako píše portál Unilad, koniec augusta 2020 je dôležitý aj pre svet vedy a techniky, pretože Spoločnosť Musk uvádza na trh prvú demo verziu špeciálneho mozgového čipu,

Založenie spoločnosti Neuralink, ktorá už získala finančné prostriedky vo výške viac ako 158 miliónov dolárov, predstaví prvé funkčné zariadenie v piatok 28. augusta o približne 18:00. Je to splnenie sľubu, ktorý sám Elon Musk dal mesiac Predtým, keď povedal, že v tomto čase bude svet dostávať informácie o vývoji a napredovať.

V príspevku zdieľanom na Twitteri 26. augusta dal Musk svojim 38 miliónom sledovateľov viac informácií o tom, čo od aktualizácie očakáva, a uviedol, že by v piatok večer nemali nechať ujsť živé vysielanie a výkon fungujúceho zariadenia Neuralink.

Musk to odhalil Súčasťou aktualizácie bude predstavenie robota druhej generácie navrhnutého na pripojenie technológie k mozgu tiež demonštrácia neurónov pracujúcich v reálnom čase. Očakáva tiež experimenty na ľuďoch v roku 2020.

Cieľom spoločnosti Neuralink, ktorú založil Musk, je spojiť ľudí s počítačmi a chce to dosiahnuť pomocou mozgového čipu. Hoci podrobnosti zostávajú utajené až do oficiálneho odhalenia, Musk povedal Čip by mohol pomôcť kontrolovať hladiny hormónov a využiť ich v náš prospech, Potvrdil tiež, že táto technológia umožní používateľom počúvať hudbu priamo prostredníctvom čipov cez zariadenie, čip vložený do mozgu.

Jednotlivec by mal podstúpiť postup podobný laserovému zákroku, ktorý by spojil čip s vláknami v mozgu. Podrobnosti však ešte neboli uverejnené.

Zdroj: Unilad

READ  Nový pokus o záchranu občanov Mariupolu v snahe ovládnuť celé Rusko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close