Zábava

Elvan Reidman spomína na zvláštnosť návratu k slovenským koreňom

Príbeh bol prvýkrát publikovaný v júni 2001 v Daily Variety.

Naposledy bol Evan Reidman neďaleko Českej republiky o polnoci v roku 1950, neďaleko slovenského mesta Komorno, kde sa narodil. Keď mal 3 roky, s rodičmi, ktorí utiekli pred holokaustom, sa pokúsili zachrániť peklo pred komunistickou tyraniou.

Nemalo by byť žiadnym veľkým šokom, keď sa dozvieme, že režisérovi-producentovi nebola úplne odľahčená prvá projekcia filmu „Evolúcia“ 6. júla na filmovom festivale v Karlových Varoch.

Jeho dualita je zrejmá. Keď ho požiadali, aby opísal okolnosti rodinného výletu, ktorý ich zaviedol do Kanady, Reidman ticho, rozhodne povedal: „Nie.“

„Pred útekom si nič nepamätám,“ povedal Reidman. „Sú to traumatické udalosti. Vždy som si myslel, že je to kapitola, ktorá by sa uzavrela.“

Posledných desať rokov znovu otvoril knihu pozvánok, aby predstavil svoje diela fanúšikom, ktorí sa môžu slobodne len pozerať na jeho obrázky a smiať sa.

„Som taký nadšený a nadšený, že tam idem,“ priznáva, no hovorí o zmenách, ktoré sa v regióne udiali, „je to iné a zvyšuje to môj zvláštny pocit, že som dve krajiny. Vždy musím upravovať ľudí a bios lebo nie som čech.

READ  Slávnostné odovzdávanie cien Slnko v sieti: Krásna herečka z Oteckova, mokrá Pauhofová a ... Studenková jeden outfit nestačila!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close