Zábava

Emma Drobná: Písanie textu je mojou hlavnou zbraňou – Hviezdne prípady – Koktejl

Speváčka Emma Drobná.

Autor:

Speváčka a skladateľka Emma Drobná vydala koncom septembra nový, druhý štúdiový album Better Like This.

Jedenásť skladieb na albume je Between Us, Demons, Stratím sa ti ráno feat. Separ, jo baby! (F * ck With Me), Heaven Only Knows, I’ll be Alright, Watch Over Me, Mala by som sa vzdať, Choď do pekla, Milovala som ťa a titul Lepšie ako tento. Prvým singlom z albumu bola pieseň Demons, aktuálnym druhým je skladba Yeah Baby! (F * ck With Me). Speváčka k obom singlom nakrútila aj videoklip.

K väčšine piesní na albume si speváčka text napísala sama, pri jednej je aj autorkou hudby, pri ďalších je spoluautorkou. “Všetky texty sú moje, okrem jednej piesne, napísanie textu je mojou hlavnou zbraňou. Adrián mi zahral ukážky a ja som sa ich snažil priradiť k textu, aby som našiel dobrú líniu, ktorá by sa hodila,” uviedla Drobná.

Speváčka reagovala aj na otázku, či pri písaní textov myslí v angličtine alebo slovenčine. “V angličtine a mám to už dlho. Odkedy som žil v zahraničí, angličtina mi prirástla k srdcu. Často, aj keď si myslím, myslím, že v angličtine mi padne do hlavy. Na tento album prišla iba jedna slovenská pieseň, Stratím ťa ráno, duet „Pohrávam sa s myšlienkou, že už nejaký čas začnem vytvárať viac v slovenčine, alebo sa o to aspoň pokúsim,“ vysvetlila.

Je to už mesiac od vydania nového albumu, takže je možné pozrieť sa na jeho záber na hudobnej scéne. “Porovnám to s prvým albumom. Tento ma zaujme viac, je to oveľa viac mňa, ak nie úplne. Samozrejme, asi sa to časom zmení. Momentálne som s ním veľmi spokojný, mal som viac slov na vytvorenie, aj tým už chápem, ako celý proces prebieha. Okrem toho, že môj producent Adrián Liška robil hudbu, sme sa zhodli na mnohých veciach, ak nie na všetkých, “dodal spevák.

READ  Bagarová a jej dcéra bojujú proti covidom! Stav malého Rumieho sa zhoršil!
Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close