Emma Raduganu prekonala počasie pri svojom prvom víťazstve vo dvojhre v roku 2023

AUCKLAND, Nový Zéland – Bývalý šampión US Open Emma Raduganu Porazil vietor a dážď v zápase, ktorý trval takmer štyri hodiny na porážku Linda Fruhvirtová 4-6, 6-4, 6-2 v utorok vo svojom prvom dvojhre na turnaji ASP Classic 2023.

Zápas dvakrát prerušil dážď a druhé zdržanie rozhodujúceho setu vyhnalo hráčov z ihriska na takmer hodinu.

Raduganu sa vrátil, aby prevzal vedenie zápasu a okamžite zlomil 17-ročnú Fruhvirtovu 2:0 a podával na zápas za stavu 5:0.

Fruhvirtová zlomila na 5:1, potom si pri podaní zachránila štyri mečbaly v odhodlanom úsilí udržať zápas pri živote.

Raduganu vo svojej ďalšej hre na podanie zaostal 0:30, ale zhromaždil sa sériou veľkých podaní, aby napokon zápas ovládol za 2 1-2 hodiny, bez ohľadu na meškanie hracieho času.

„Myslím, že sú to štyri hodiny. Úprimne povedané, neviem, koľko je hodín,“ povedal Radukhanu. „Aká bitka. Linda je skvelá mladá hráčka a pre mňa to bol iný krok, pretože ja som zvyčajne najmladšia. Keď ide na tento turnaj, určite tam bude, už je.“ ‚

20-ročný Raducanu, ktorý odohral svoj prvý turnajový zápas po 2 1-2 mesiacoch, musel tvrdo bojovať proti mladému Čechovi, ktorý vyhral tesný prvý set za 53 minút.

Prvý a krátky dážď vyrovnal stav prvého setu na 4:4. Fruhvirtová sa v druhom sete ujala vedenia 2:0, ale Raducanuová sa premenila na 2:2 a ujala sa setu za 46 minút.

Prišla druhá dažďová prestávka, keď Radukanu viedol v treťom sete 1:0. Nasledujúce štyri hry vyhral a zápas napokon agresívne otočil. Kým jej podanie bolo silné, rozhodujúci bol návrat podania a pri druhom podaní Fruhvirtovej získala 65 % bodov.

READ  "Novak Djokovič je po QF 18: 0, čo je neuveriteľné," uviedol Wajda.

Súperom Radukanu v druhom kole bude kvalifikant Slovensko Viktória Kužmováktorý štvrté semeno rozbúril Bernarda Pera 6-4, 6-4.

Kuzmová využila silné prvé podanie a získala kľúčové body v tesnom zápase, zatiaľ čo Peraová, Američanka chorvátskeho pôvodu, sa trápila vo veternom počasí a spáchala deväť dvojchýb.

Kuzmová po víťaznom prvom sete zaostala v druhom geme 3:0 a prehrala päť gemov v rade. Za stavu 5:3 mal na podaní Bera dva mečbaly, no 44. Bera oba zachránil. Ďalšie dva zachránila, keď Kuzmová podávala na zápas za stavu 5:4, napokon vyhrala zápas svojim deviatym esom.

„Viem, že v takomto počasí je všetko možné, keď fúka vietor,“ povedala Kuzmová. „Snažil som sa byť pozitívny, snažil som sa ísť s každou loptou a som veľmi rád, že som vyhral druhý set.“