Roundup ATP: Nicolas Jorrie kráča za víťazstvom v Crdobe

Na prvom pondelňajšom prvom turnaji Cordoba (Argentína) prišiel zozadu Nicolas Jorri, ktorý vstúpil do čílskej divokej karty, aby zdolal Španiela Jama Munara 5-7, 7-6 (5), 6-4.

Munar pracoval v druhom sete 6: 5, ale Jorry sa pokazil a potom v tajbrejku postúpil do vedenia 6: 2. Munar zachránil tri sady bodov a Jari vo štvrtej hre vyrovnal.

Munar sa v záverečnom sete ujal vedenia 3: 1, Jari dvakrát prelomil podanie.

V jedinej významnejšej remíze dňa zvíťazil Slovák Joseph Kovalik na čele Kolumbijčana Daniela Elahiho Colona 6: 2, 1: 6, 6: 3.

Južne od Francúzska

Iba jeden z troch francúzskych hráčov zapojených do akcie zvíťazil v úvodnom kole vo francúzskom Montpellier.

Šiesty nasadený Francúz Yuko Humbert zvíťazil nad Slovenom Norbertom Combosom 6: 3, 7: 6 (3), siedmy nasadený Talian Lorenz Soneko však zvíťazil nad Francúzom Hugom Costanom 6: 3, 6: 7 (9), 6. Porazil. 1. Soneko nedokázal využiť mečbal v tajbrejku druhého setu, ale v treťom sete cestoval za 36 minút.

V samostatnom zápase s dvoma nenasadenými hráčmi zvíťazil Američan Sebastian Corda z Francúzska Joe-Wilfrieda Tsongu 6: 4, 6: 2.

Singapurský tenis otvorený

Piaty nasadený Japonec Yoshihito Nishioka zdolal v prvom kole v Singapure Michaela Emmo z USA 6: 2, 3: 6, 6: 3.

Emmo mal stanovený rozdiel v esách (11-1), ale Nishioka mal vynikajúce percento z prvého podania (73 percent – 67 percent) a čelil iba dvom zlomovým bodom, pričom jeden z nich zachránil. Emo môže vo svojej službe uložiť iba sedem z 10 bodov zlomu.

Po vstupe na bulharskú divokú kartu porazil Adrian Andreev siedmeho nasadeného Juhoafrického Lloyda Harrisa 1: 6, 6: 3, 6: 4. Víťazmi prvého kola sa stali Maxim Crazy z USA, Toro Daniel z Japonska a Alexej Boprin z Austrálie.

READ  Obranca Interu Miláno Milan Škriniar súhlasil s prestupom do Paríža Saint-Germain toto leto