Technológie

Epic Release Dave Tools na umožnenie krížového hrania medzi Steamom a Epic Games Store

Uvoľnením užitočných nástrojov, ktoré uľahčujú život vývojárom, je to jeden zo spôsobov, ako červ spôsobil každý centimeter hrania na PC. Epic chce, aby bol aj ich obchod Epic Games Store červom a v počiatočnom štádiu, hej, ide o Steam. Epic Online Services SDK 1.15, vydaný tento týždeň, obsahuje nástroje, ktoré umožňujú vývojárom hrať rôzne hry medzi hráčmi v obchode Epic Games Store a hráčmi rovnakej hry na Steame.

„Crossplay Epic Online Services teraz bezproblémovo funguje na Steame a Epic Games Store a umožňuje hráčom Steamu vyhľadávať, spájať sa a hrať sa s viac ako pol miliardou priateľov,“ hovorí. Príspevok s vysvetlením funkcie na stránke Epic Developer.

Ak vo svojej hre použijete Epic’s Crossplay tool, hráči budú mať prístup k Game Overlay, vďaka ktorému budú všetci ich Steam priatelia (stovky ľudí, ja) a Epic Games Store priatelia (t.j. jedna osoba) na jednom mieste. Oba tímy si môžu posielať herné hovory a hrať spolu.

Zaujímavé je, že hráči na Steame zrejme hrajú hry s hráčom Epic Games Store „účtom Epic Games… vytvoreným pod kapotou pre ich účet Steam“. Tieto „epické proxy účty“ môžu byť neskôr Potom doplnené o ďalšie podrobnosti, Ak si to používateľ želá. Nechutným efektom je, že hry vydané prostredníctvom obchodu Epic Games Store majú prístup k hráčskym základniam v najpopulárnejších obchodoch (Steam), zatiaľ čo obchod Epic Games Store získava viac používateľov v ekosystéme Epic o pol stopy. Cynický výsledok: Úžasné, jednoduché hranie s priateľmi.

V príspevku sa ďalej uvádza, že podpora Linuxu a MacOS pre stolné počítače a Crossplay s konzolami podporuje aj iné digitálne výklady.

READ  Tím kampane Oprah Winfrey Memes, že ste rasista, ak nie ste čierni Royal | Novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close