Errani ušetril tri mečbaly, aby vyhral Contrexville 125

Talianka Sara Erraniová zachránila tri majstrovské body víťazstvom 6-4, 1-6, 7-6(4) nad šiestou nasadenou Dalmou Calfi z Maďarska vo finále Grand Est Open 88 vo francúzskom Contrexville v nedeľu. ) vyhrať turnaj WTA 125.

Bývalá svetová 5. hráčka Erraniová potrebovala 2 hodiny 40 minút na to, aby Calfiovú zdržala a získala svoj druhý titul na okruhu WTA 125. Erraniová predtým získala trofej na turnaji WTA 125 Indian Wells v roku 2018. Erraniová vyhrala deväť titulov vo dvojhre na úrovni Hologic WTA Tour.

Erraniová, finalistka dvojhry Roland Garros z roku 2012 a päťnásobná grandslamová šampiónka vo štvorhre, bola v poslednom čase na podujatiach WTA 125 vo výbornej forme a na tejto úrovni sa dostala do druhého finále za sebou. Minulý mesiac skončila na tráve na turnaji WTA 125 Kaiba v Taliansku na druhom mieste za Alison van Uytvanckovou.

Po návrate na antuku Erraniová využila svoje vynikajúce skúsenosti na povrchu a vybojovala víťazstvo napriek tomu, že zahodila 11 dvojchýb. Errani získal 66 percent svojich bodov pri prvom podaní v dvoch vyhratých setoch, čo je lepšie ako Calfiho 64 percent víťazných zápasov počas dvoch kľúčových setov.

Po rozdelení prvých dvoch setov sa Calfee zhromaždil a ujal sa vedenia 4-2 s víťazom dropshotu predtým, ako sa Topsy-Durvy vrátila z rannej prestávky v treťom sete. Errani však vybojoval svoj piaty brejkbal a vrátil hru na podanie.

Za stavu 5:4 forhendový winner dal Calfimu majstrovský bod, ale Erraniová túto príležitosť zničila, keď vrátila dropshot forhendovým winnerom. Colby držal ďalšie dva majstrovské body za stavu 6-5, ale Errani, ktorý si v tom čase začal pravidelne miešať podpazušie, ich tiež zablokoval.

READ  Nezasahovalo do požadovaného scenára

V rozhodujúcom tajbrejku Erraniová vrátila dropshot s vlastným víťazom dropshotu a získala svoj prvý majstrovský bod za stavu 6:4. Tam bekhendový winner spečatil víťazstvo Erraniovej, ktorá po urputnom súboji od radosti spadla na zem.

Calfee trafil na turnaji deväť es, no nedokázal sa k víťazstvu priblížiť. Pre Maďarku je to však prvé finále na okruhu WTA 125, keďže pokračuje v stúpaní rebríčka. Colby začal rok na 124. mieste, no minulý mesiac klesol na 81. miesto.

Nasadená jednička Ulrike Eiger z Nórska a Slovenka Teresa Mihalicová vyhrali v Contrexville vo štvorhre 7-6(8), 6-2.

Najlepšie nasadené Ikeri a Miháliková premenili v nedeľu na majstrovstvách štyri zo svojich šiestich brejkbalov na víťazstvo za 1 hodinu 40 minút.

Bol to prvý titul na okruhu WTA 125 pre Ikeri a druhý pre Mihálikovú, ktorá bola partnerkou Greet Minnen na minuloročnom podujatí WTA 125 Anchors.