Svet

Erupcia Zafíru v Saint-Vincent: Tisíce východov v panike

Sopka – Sopečný výbuch na karibskom ostrove Saint-Vincent si vynútil evakuáciu tisícov ľudí v tejto oblasti Malých Antíl. Obyvatelia z člna utiekli.

V piatok 9. apríla boli v panike a sivom daždi po výbuchu La Saffrier evakuované tisíce ľudí zo štátov Svätý Vincent a Grenadíny nachádzajúcich sa v Laserových Antilách. K prvej erupcii došlo v piatok ráno, dym sa valil do výšky 8 km a nasledovalo malé otrasy, ktoré zalarmovali ostrov so 100 000 obyvateľmi.

Vyrážka môže trvať niekoľko dní

„Počula som veľký tresk a uvidela som, že vo vzduchu stúpa dym.“, Svedčí o obyvateľovi, ktorý bol zajatý s panikou: „Povedal som bratovi:„ Poď, musíme ísť. “ Nadchádzajúca sopečná erupcia spoločnosti Sapphire vo štvrtok prinútila tisíce obyvateľov k vyhláseniu príkazu na núdzovú evakuáciu. Piatok popoludní, „Väčšina ľudí žije v červených zónach Svätého Vincenta a Grenadíny“ Podľa karibskej agentúry pre núdzové riadenie (CDEMA) bol vylúčený. V súčasnosti predstavuje 12 000 až 15 000 ľudí z celkového počtu 16 000 obyvateľov, uviedol riaditeľ Organizácie pre zvládanie katastrof v Antigui a Barbude. Keď sa letisko zatvorilo, tieto emisie sa uskutočňovali po mori, ale boli ťažké z dôvodu nedostatočnej viditeľnosti v dôsledku dymu.

Viac ako 2 300 ľudí sa uchýlilo do 62 pohotovostných táborov a v súčasnosti ich zdravotnícki úradníci testujú a očkujú proti vláde Govt-19. Miestne noviny informovali, že vysťahovaných obyvateľov možno previesť na iné ostrovy v súostroví alebo na iné karibské územia a do útulkov v krajinách, ktoré poskytli pomoc krajinám ako Barbados alebo Svätá Lucia.

Prečítajte si aj toto

  • Video – Island: Na sopke Fogradelsfzal bola objavená nová erupcia

Po týchto dvoch erupciách sú obyvatelia skutočne vystavení dvom hlavným nebezpečenstvám: na jednej strane popol padajúci na ostrov nezráža dážď a na druhej strane ostatné erupcie nie. „Akonáhle dôjde k výbuchu, je pravdepodobné, že k nim dôjde oveľa viac“, Ďalšie karibské súostrovie sa vyjadrilo vo Výbore pre seizmologické výskumy Univerzity v Západnej Indii v Trinidade a Tobagu. „Erupcia bude pravdepodobne trvať niekoľko dní alebo dokonca týždňov.“ Sopka La Sfrier od roku 1979 nevybuchla.

READ  Francúzska rozhlasová stanica omylom zverejnila nekrológy živých osobností - Svet - Správy

V rovnakom prípade

Najčítanejšie články

Prečo sa Čile opätovne presadilo ako tretia najviac zaočkovaná krajina na svete?

Naživo – Prví učitelia nad 50 rokov „budúci týždeň očkovaní“

Obmedzené sviatky: Podvádzanie Francúzov (vedome alebo nie)

Aurelian odstránený z „Co-Landy“: „S Thomasom môžeme hovoriť jasne o zrade“

Pohreb princa Filipa: S Megan alebo Harrym alebo bez neho?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close