Estónske družstvo mužov skončilo na treťom mieste po víťazstve nad Litvou 2:0 na Baltic Cup | správy

A v Tallinne. Estónsko ovládlo prvú polovicu play-off o tretie – štvrté miesto proti Litve na štadióne Le Coq, no nepodarilo sa mu otvoriť skóre.

Až po úvode Serhija Genžova v polovici druhého polčasu začali domáci presadzovať.

Útočník Flory Dalin Genžov, ktorý minul kľúčovú penaltu v semifinálovom rozstrele proti Lotyšsku, poslal v 65. minúte zľava domáci Vlasi Sinjavski (Slovenský) center. Bol to jeho druhý gól v toľkých zápasoch Baltic Cup v tejto sezóne, keď minútu predtým vystriedal Erika Sorku (IFK Goteborg).

Rasmus Pietsson z FCI Levadia spečatil víťazstvo druhým gólom v 89. minúte, keď premenil center Georgiho Tunjova (SPAL) medzi dvoch litovských obrancov a strelil svoj prvý gól v národnom tíme.

Hlavný tréner Estónska Tomas Heberli po zápase povedal, že jeho tím si víťazstvo zaslúžil.

„Tím sa snažil hrať futbal na tomto ťažkom ihrisku. Tvrdo pracovali až do konca a myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať,“ povedal Heberli pre ERR. „Snažili sme sa byť opäť agresívni a tlačiť na súpera a fungovalo to dobre. Môžeme byť hrdí na tím.“

„Na medzinárodnej úrovni je strieľanie gólov veľmi ťažká vec,“ pokračoval. „Nemôžeme skórovať v každej šanci, ale vieme si vytvárať šance. Na ihrisku sa hralo ťažko, ale dali sme dva góly a som spokojný s čistým kontom, pretože je to vždy ťažké,“ povedal Heberli.

Od prehry s Cyprom v Lige národov na konci marca bolo Estónsko v tomto kalendárnom roku porazené iba raz: 5:0 v priateľskej prehre proti Argentíne v júni, pričom všetkých päť gólov strelil Lionel Messi. Penaltová prehra s Lotyšskom v semifinále Pobaltského pohára sa zapíše do knihy rekordov ako remíza.

„V marci to bolo ťažké, ale potom sme hrali dobre,“ povedal Haberli, keď sa zamyslel nad výkonom tímu v roku 2022. „Prehrali sme iba s Messim. Vyhrali sme päťkrát, potom sme remizovali v Lotyšsku a prehrali po penaltách, čo bolo trochu nešťastné. Pohybujeme sa však v dobrom rytme, strieľame góly a teším sa na budúci rok.“

READ  Molkonov prvý moment v Liberci

Všetky najdôležitejšie momenty víťazstva Estónska 2:0 nad Litvou v play-off mužského baltického pohára o tretie – štvrté miesto. Tu.

Vo finále sa Island, ktorý bol na tohtoročnom turnaji špeciálnym hosťom, dostal do vedenia po 62 minútach penaltou Isaka Bergmana Johannessena. Lotyšsko sa však vrátilo do hry aj napriek tomu, že od 27. minúty prehrávalo desať mužov po vylúčení 21-ročného útočníka Raimondsa Krolisa. Stredopoliar Andrejs Sikanics, ktorý hrá svoj klubový futbal za slovenský DAC 1904, vyrovnal v 67. minúte.

Nakoniec sa presadil Island, ktorý vyhral tretí penaltový rozstrel na tohtoročnom turnaji 8:7 po tom, čo lotyšský kapitán Antonijs Cernomortijs (FC Riga) minul posledný bodový kop.

Postupujte podľa správ ERR Facebook A Twitter A nikdy nezmeškáte žiadnu aktualizáciu!