šport

Estónsko v prvej päťke kvalifikácie na Euro 2024 | správy

53 členov UEFA, ktorých cieľom je dostať sa do finále Euro 2024 v Nemecku, bolo rozdelených do šiestich bankov pre kvalifikáciu na základe ich výkonov v tohtoročnej Lige národov UEFA.

Počas žrebovania 9. októbra budú tímy rozdelené do desiatich kvalifikačných skupín, z ktorých sedem bude mať päť tímov a zvyšné tri budú mať po šesť tímov. Dva najlepšie tímy z každej kvalifikačnej skupiny postúpia do finále v Nemecku. Vo finále sa k nim pripojí Nemecko, ktoré sa automaticky kvalifikuje ako hostiteľ. O tri dodatočné miesta na Euro 2024 rozhodne séria zápasov play-off medzi tímami, ktoré skončia mimo prvých dvoch vo svojich kvalifikačných skupinách, ale najlepšie si počínajú vo svojich príslušných Ligách národov.

Estónsko sa umiestnilo na čele svojej skupiny Ligy národov a patrí medzi víťazov skupiny s najlepším umiestnením v Lige D, čo znamená, že 13 zo 16 tímov v Lige národov A má šancu mimo play-off Euro 2024, ak sa dostanú do finále. Ich zásluhové skupiny.

Estónsky futbalový zväz (EJL) budú na žrebovaní vo Frankfurte zastupovať prezident Ivar Polak, generálna sekretárka Anne Rei, hlavný tréner mužskej reprezentácie Thomas Heberli, generálny manažér mužskej reprezentácie Miko Pupart a hovorkyňa EJL Eva Nõmme.

Okrem systému nasadzovania, v ktorom sú tímy umiestnené do svojich príslušných skupín na žrebovanie, existuje množstvo ďalších kritérií, ktoré sa berú do úvahy pred potvrdením kvalifikačných skupín.

Štyri tímy, ktoré postúpili do budúceho júnového semifinále Ligy národov (Holandsko, Chorvátsko, Španielsko a Taliansko), budú zaradené do skupín s piatimi tímami, keďže v tom čase nemôžu hrať v kvalifikácii o Euro 2024.

Existujú aj krajiny, ktoré sa z politických dôvodov nemôžu navzájom vtiahnuť do jednej skupiny. Arménsko a Azerbajdžan, Bielorusko a Ukrajina, Španielsko a Gibraltár sú v samostatných kvalifikačných skupinách. Rovnako ani Kosovo nemožno namietať proti Srbsku a/alebo Bosne a Hercegovine.

READ  Na začiatku Salzburg Open Seppieri zosadil Verdasca

Skupiny môžu mať najviac dve krajiny považované za krajiny s vysokým rizikom silného zimného počasia (Bielorusko, Faerské ostrovy, Island, Litva, Estónsko, Fínsko, Lotyšsko a Nórsko). Urobili sa aj opatrenia, aby tímy počas kvalifikačnej kampane necestovali na dlhé vzdialenosti.

Kompletný zoznam rebríčkov UEFA pre kvalifikáciu na Euro 2024 nájdete nižšie:

Hrniec Ligy národov UEFA – Španielsko, Taliansko (držitelia titulu), Chorvátsko, Holandsko

Hrniec 1 – Dánsko, Portugalsko, Belgicko, Maďarsko, Švajčiarsko, Poľsko.

Hrniec 2 – Francúzsko, Rakúsko, Česká republika, Anglicko, Wales, Izrael, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Škótsko, Fínsko.

Hrniec 3 – Ukrajina, Island, Nórsko, Slovinsko, Írska republika, Albánsko, Čierna Hora, Rumunsko, Švédsko, Arménsko.

Hrniec 4 – Gruzínsko, Grécko, Turecko, Kazachstan, Luxembursko, Azerbajdžan, Kosovo, Bulharsko, Faerské ostrovy, Severné Macedónsko.

Hrniec 5 – Slovensko, Severné Írsko, Cyprus, Bielorusko, Litva, Gibraltár, Estónsko, Lotyšsko, Moldavsko, Malta.

Hrniec 6 – Andorra, San Maríno, Lichtenštajnsko.

Kvalifikácia ME 2024 sa uskutoční medzi marcom a novembrom 2023, pričom kvalifikácia sa uskutoční v marci 2024 a

Finále ME 2024 sa bude konať v Nemecku od 14. júna do 14. júla.

Postupujte podľa správ ERR Facebook A Twitter A nikdy nezmeškáte žiadnu aktualizáciu!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close