Technológie

EÚ nesúhlasila s ruským ropným embargom, aby sa v pondelok pred summitom pokúsila znova

AGL Energy Ltd. by mohla v pondelok skoro začať strategickú revíziu, ktorá vyvoláva podozrenie z plánov rozdeliť austrálsky generátor elektriny na dve spoločnosti, informovali austrálske noviny.

AGL zvažovala svoje možnosti v nedeľu uprostred špekulácií na trhu, že maloobchodný predaj spoločnosti a jej rozdeľovanie do výrobných jednotiek nebude mať podporu akcionárov, aby napredovali, uviedli noviny.

AGL neodpovedala okamžite na žiadosť o komentár.

Išlo o možnosť spustiť strategickú revíziu, ktorá by zvýšila šance na predaj AGL, uviedol Austrálčan s odvolaním sa na nemenované zdroje.

Výbor AGL sa mal stretnúť v nedeľu popoludní, aby rozhodol o ďalšom postupe, uvádza sa v správe s tým, že rozhodnutie by mohlo padnúť v pondelok.

Akcionári majú hlasovať o pláne rozdelenia AGL 15. júna. Rozdelením vznikne AGL Australia, ktorá bude najlepším maloobchodným predajcom energie v krajine, a Accel Energy, najlepší výrobca energie v krajine.

Technologický magnát Mike Cannon-Brooks v piatok uviedol, že hľadá dve miesta v predstavenstve AGL, ak by plán na rozdelenie spoločnosti zlyhal.

V liste AGL Sirovi Petrovi Bottenovi kritizoval plán rozdelenia Canon-Brooks a vyjadril záujem o vymenovanie dvoch kandidátov do predstavenstva AGL pre Croke Ventures – jeho vlastné vozidlo.

Canon-Brooks, spoluvýkonný riaditeľ softvérovej spoločnosti Atlassian a hlasový aktivista v oblasti klímy, tento mesiac získal 11,3-percentný podiel v AGL zmenou svojich podielov v spoločnosti založených na derivátoch. Nepodarilo sa mu získať Brookfield Asset Management začiatkom tohto roka.

Austrálsky penzijný fond Hesta sa už v minulosti postavil proti rozdeleniu s technologickými miliardármi a uviedol, že nesplnil ciele dekorbonizácie na podporu rozdelenia stanovené parížskou klimatickou dohodou.

Accel dostane podľa vládnych údajov uhoľné elektrárne AGL a najväčší plášť s emisiami uhlíka v Austrálii, ak bude ťažba pokračovať.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close