šport

EURO 2020: Írsko pomôže Severnému Írsku dobyť Slovensko

dnes 12:20
|

Aj keď Írsko a Severné Írsko zdieľajú jeden ostrov, sú to dve odlišné krajiny. Južná časť je slobodný a nezávislý štát, zatiaľ čo severná časť Veľkej Británie. Teraz to však vyzerá, že obe časti sa spoja s jediným cieľom – vylúčiť Slovensko z boja o EURO 2020. Vo štvrtok to pripustil tréner Severného Írska Ian Baraclough.

Gareth McAuley, Severné Írsko

Prečítajte si tiež

Slováci sú veľmi nepríjemný súper! Bývalá podpora Severného Írska odhalila …

Len pred mesiacom sa Slovensku po obrovskej dráme podarilo v semifinále poraziť postup na EURO 2020 v Bratislave nepríjemný Írktorý nakoniec padol po penaltovom rozstrele. Rovnakým spôsobom sa Severné Írsko dostalo do záverečnej bitky, po jedenástej lotérii vylúčila zvýhodnená Bosna a Hercegovina s hviezdou Edinom Dzekom.

Budúci štvrtok sa Severné Írsko podelí o vytúžený ťah v Belfaste so Slovenskom a my budeme opäť svedkami veľmi náročnej bitky. Slovensko je veľmi nepríjemným súperom pre „Zelenú a Bielu armádu“, takže Severné Írsko bude chcieť čo najviac pomôcť. Z južnej časti „zeleného ostrova“ im bola dokonca podaná pomocná ruka.

Stephen KennyFotogaléria

Stephen Kenny

Zdroj: TASR

Na štvrtkovej tlačovej konferencii to potvrdil tréner zo Severného Írska Ian Baraclough, ktorý dostal dôležité informácie o „sokoloch“ od svojho írskeho kolegu Stephen Kenny.

„Zavolal mi a zaželal mu veľa šťastia v zápase. Povedal mi tiež, že ak niečo potrebujeme, môžeme sa opýtať. Bolo to najmä analýzu zápasu, ktorú sme dostali na obrazovku, ktorá bola od neho (Kenny) skutočne milá a veľmi si ju vážim, “ cituje Baraclough Belfastský telegraf.

Starý spor so Stephenom Kennym je minulosťou

Hlavný kormidelník Severného Írska mal zároveň len nedávno konflikt s írskou stranou, keď sa severoírsky stredopoliar Mark Skyes rozhodol uprednostniť írske zastúpenie. Stalo sa tak v priebehu augusta tohto roku. Baraclough potom zavolal Kennymu a vyjadril rozhorčenie. Zdá sa, že dnes je všetko inak.

Ian BaracloughFotogaléria

READ  VIDEO: Liga majstrov: utorok, výsledky

Ian Baraclough

Zdroj: Reuters

„Chcem mať dobrý vzťah s každým trénerom a určite nechcem s nikým konflikt. Obaja vedieme tímy našich krajín a staráme sa o svoje problémy. Všetko sa deje a niektoré rozhovory nie sú najlepšie. Avšak Určite nie som zlomyseľný človek. Bol som veľmi rád, že mi Stephen zavolal, “ tvrdí Baraclough, „Určite to pre neho nebol taký príjemný rozhovor, takže si veľmi vážim, že to urobil a ponúkol nám pomocnú ruku.“

Hráči Severného Írska.

Prečítajte si tiež

Severné Írsko zverejnilo nomináciu proti Slovensku

„Nie je tu nepriateľstvo a určite nebudem otvárať staré rany. Verím, že nakoniec môžeme mať dobré vzťahy. Pre naše krajiny chceme len to najlepšie. Všetko, čo robíme v rámci prípravy na tento boj, je pre dobré pre náš národ a je to niečo, čo súvisí s celým územím (ostrovom), “ myslí si tréner Severného Írska.

O slovenských hráčoch budeme vedieť všetko, hovorí Baraclough

Cieľ je jasný – poraziť vo štvrtok večer v Belfaste Slovensko a dostať sa na finálový turnaj majstrovstiev Európy druhýkrát v histórii. Preto Ian Baraclough poznal Slovensko z južnej časti ostrova veľmi vhod.

Okrem toho si jeho trénerský štáb pozorne preštudoval ďalšie stretnutia národného tímu spod Tatier a samozrejme s prehľadom preštudoval aj nedávny boj proti Írsku.

„Povedal by som, že Írsku bolo umožnené pracovať a držať loptu relatívne dlho. Mali nebezpečné štandardné situácie a veľmi rýchly prechod do protiútokov. Rýchlo sa rozšírili a dostali sa do voľných priestorov ponúkaných súperom. Mali by sme na to si daj pozor, “ Baraclough upozorňuje.

Hráči Slovenska po strelení góluFotogaléria

Hráči Slovenska po strelení gólu

Zdroj: TASR

READ  Ruská hokejová federácia schválila národné uniformy pre majstrovstvá sveta IIHF 2021 - hru

„V ich tíme sú kombinácie veľmi dobrých hráčov, vďaka ktorým sa snažia dominovať v strede poľa. Teraz sa im podarilo dostať späť k tímu niekoľkých skúsených hráčov, takže si budú myslieť, že vedieť, ako zvládnuť veľké zápasy, “ on verí.

„Podľa môjho názoru sa ich súčasný tím bude líšiť od toho, ktorý nastúpil proti Írsku, ale o ich hráčoch budeme vedieť všetko. Silné aj slabé stránky. Je to zápas, na ktorý sa už tešíme,“ uzavrel tréner Severného Írska.

Finále propagácie EURO 2020 je naplánované na štvrtok 12. novembra vo Windsor Parku v Belfaste. Domáci tím sa bude môcť spoľahnúť aj na menšiu podporu svojich fanúšikov, pretože miestne úrady umožnili vstup na tribúny 1 060 priaznivcom.


Na zápas Zenitu prišlo 17 000 fanúšikov, kotol pripravil pútavé choreo:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close