šport

EURO 2020: Róbert Boženík a Matúš Bero nebudú hrať za Slovensko

dnes 20:25
|

Slovenská futbalová reprezentácia nastúpi vo finále žrebovania ME 2020 na pôde Severného Írska bez útočníka Róberta Boženíka a stredopoliara Matúša Bera.

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík pred odchodom na zápas.

Prečítajte si tiež

Róbert Boženík bude ťažko hrať, bude chýbať aj vo finále remízy v Severnom Írsku

Bohyni diagnostikovali zlomeninu lopatky, Bero má natrhnuté väzivo v kolene. Informovala o tom vo svojom pondelňajšom večernom športovom spravodajstve RTVS.

Obaja budú nútení pauzovať 4 – 6 týždňov. Boženík sa zranil v zápase Ligy národov proti Izraelu (2: 3). Vyšetrenie ukázalo, že išlo o milimetrovú zlomeninu kosti hlavy na pravej nohe. „Po dohode s klubovým lekárom som sa rozhodol pre operáciu v Rotterdame, aby mi dali platničku do nohy,“ uviedol útočník Feyenoordu prostredníctvom videohovoru pre RTVS.

Boženík sa vyjadril aj k avizovanému vylúčeniu Pavla Hapala z postu hlavného trénera slovenskej reprezentácie: „Verím, že vedenie Slovenského futbalového zväzu nájde tú pravú osobu, že chlapci sa na hru dobre pripravia a Slovensko sa zomkne.“ Duel v Belfaste o postup na kontinentálny šampionát je naplánovaný na štvrtok 12. novembra o 20:45

READ  Qatar Open: Prvý súper Rogera Federera po 13 mesiacoch, britská jednotka Dawn Evans | Tenisové novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close