Euro 2020: Španielsko zvíťazilo nad Slovenskom, Švédsko porazilo Poľsko v prvej skupine | Správy Euro 2020

Švédsko je na čele tabuľky so siedmimi bodmi, keď zvíťazilo nad Poľskom 3: 2; Španielsko skončilo na druhom mieste s piatimi bodmi po prvej výhre v zápase so Slovenskom.

Španielsko zvíťazilo nad Slovenskom 5: 0, aby zariadilo posledný stret 16 Euro 2020 proti Chorvátsku, zatiaľ čo švédsky gól na dorážke vyniesol Poľsko na popredné priečky v skupine.

Slovenský brankár Martin Dubrovka predviedol úžasný zákrok, keď nechal penaltu Alvara Moratu skórovať, ale Pablo Srbsko vystrelil od brvna a zozadu do siete spoza šestnástky Španielska, keď si loptu hodil do vlastnej siete.

V stredu, v prvom futbalovom zápase Španielska, Imeric Bordeaux postúpil do druhej brány polčasovým úderom, predtým druhý polčas strelili Sarabia, Ferran Torres a vlastný gól Juraja Cucu.

Tím Luisa Enriqueho, ktorý je v E-skupine druhý s piatimi bodmi a o dva body pred Švédskom, sa v pondelok stretne v Kodani s Chorvátskom. Slovensko, ktoré skončilo tretie s tromi bodmi a gólovým rozdielom mínus päť, ide domov.

Victor Klaassen oslavuje tretí gól Švédska proti Poľsku [Anton Vaganov/Reuters]

V ostatnom zápase skupiny si švédsky krídelník Emil Forsberg pripísal dvojnásobok, vrátane druhého najrýchlejšieho úderu v histórii európskych šampionátov, keď gól stopéra Victora Klaassena pomohol jeho krajine k víťazstvu nad Poľskom 3: 2.

Bolo to srdcervúce rozhodnutie pre poľskú kampaň po tom, čo ich počet zdvojnásobil kapitán talizmanu Robert Lewandowski, ktorého remíza v 84. minúte im priniesla záblesk nádeje na 2: 2.

Švédsko bude 29. júna v Glasgowe čeliť tretím B, C alebo D – skupine z Fínska, Ukrajiny alebo Českej republiky.

READ  Panthers vo WJC: Emil Heinmann skóroval na švédskom turné po Slovensku