šport

EURO 2020: Vernon De Marco pred slovenským národným tímom?

dnes 19:30
|

Problémy slovenskej futbalovej reprezentácie na ľavej strane obrany by mohli mať v blízkej budúcnosti nové a zaujímavé riešenie. Za určitých okolností mohol tréner Štefan Tarkovič povolať aj argentínskeho rodáka Vernona De Marca Morlacchiho zo Slovana Bratislava.

Asistent trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič

Prečítajte si tiež

Príjemne prekvapený Štefan Tarkovič: Všetci prijali moju ponuku

Po strate osvedčeného David Hanck slovenská futbalová reprezentácia musela uhasiť plamene na ľavej strane obrany, a preto siahla po Róbert Mazáň, ktorý sa postupne usadil v českom klube FK Mladá Boleslav, v ktorom pravidelne účinkoval pred prerušením súťaže.

U našich západných susedov za riekou Moravou však bol koronavírus skutočne zjazvený a okrem bežného života sa zastavil aj ten futbalový. Trenčiansky rodák preto stratil zápasovú prax, čo nie je zrovna najlepší signál pred rozhodujúcou bitkou o postup na EURO 2020 proti Severnému Írsku.

Nominačná pozvánka by potešila De Marca

Novému reprezentačnému trénerovi Štefan Tarkovič mohla by existovať zaujímavá alternatíva v podobe Značka Vernona. Ľavý obranca majstra Slovana Bratislava je podľa informácií ŠPORT.sk sa uchádza o slovenské občianstvo a v prípade jeho udelenia by za určitých okolností mohol byť povolaný do slovenskej reprezentácie.

Vernon De Marco (ŠK Slovan Bratislava)Fotogaléria

Vernon De Marco (ŠK Slovan Bratislava)

Zdroj: TASR

“Nechcem sa k tomu vyjadrovať. Jediné, čo môžem povedať, je, že každý vie, že na Slovensku žijem dosť dlho na to, aby som mohol požiadať o občianstvo,” povedal krátko pre ŠPORT.sk De Marco. Pripustil, že ak jedného dňa dostane pozvanie k „sokolom“, bude to pre neho veľká česť.

“Určite. Bol by som na to veľmi hrdý. Dá sa povedať, že som akoby začal svoju profesionálnu kariéru na Slovensku, takže by ma niečo také veľmi potešilo,” vyhlásil De Marco, ktorý sa narodil v rovnakom meste ako slávny Lionel Messi.

READ  NHL: Martin Fehérváry dostal zákaz hrať za Slovan Bratislava

„Mám kúsok ďalej k argentínskej alebo španielskej reprezentácii,“ vysmial sa podpore ľavej strany defenzívy Slovana Bratislava, v ktorej držiteľ argentínskeho a španielskeho pasu pôsobí od leta 2016. Na Slovensko však pricestoval v roku 2012, keď sa stal posilou Zemplína Michalovce.

Rozhodnutie bude na trénerovi Tarkovičovi

Snahu Vernona De Marca získať slovenské občianstvo zaregistroval aj Slovenský futbalový zväz (SFZ), všetko však momentálne závisí iba od samotného procesu a následne od rozhodnutia hlavného kormidelníka národného výberu Slovenska Štefana Tarkoviča.

“SFZ zaregistroval túto informáciu a ak má Vernon de Marco slovenské občianstvo, bude na trénerovi národného tímu, aby ho nominoval. Rovnako ako každý jeden hráč so slovenským občianstvom,” uviedol v reakcii na ŠPORT.sk Hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Štefan TarkovičFotogaléria

Štefan Tarkovič

Zdroj: TASR

V prípade, že by 27-ročný Vernon De Marco dostal pri podaní žiadosti o slovenské občianstvo kladné stanovisko Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, bude tréner Štefan Tarkovič pri zostavovaní nominácie postupovať podľa jednoduchého kľúča – nazve najlepšie a najlepšie pripravené.

„Nerád riešim hypotetické situácie,“ zasmial sa nový nástupca českého trénera Pavla Hapala, ktorý pred dôležitým novembrovým významným stretnutím čelí zložitej situácii v zložení čo najlepšej nominácie.

“Dovolím si tvrdiť, že mám prehľad o všetkých futbalistoch, ktorí pôsobia vo Fortuna lige. Pokúsim sa vybrať tých najlepších hráčov, ktorí budú najlepšie pripravení na ďalšie reprezentačné stretnutie,” uvedené pre ŠPORT.sk.

Nebol by to prvý prípad

Keby Vernon De Marco jedného dňa dostal nominačnú pozvánku, nebol by prvým zahraničným hráčom, ktorý sa predstavil v „najcennejšom drese“. Pred ním uspel jeho bývalý spoluhráč zo Slovana Srb Boris Sekulič (2 štarty), argentínskemu krajanovi David Depetris (2 štarty) a známy Togčan Karimovi Guédému (14 štartov).

Boris Sekulič, David Depetris a Karim Guédé v drese slovenskej reprezentácieFotogaléria

READ  Lyon chce prekvapiť Manchester City, Ekambi: Máme šancu

Boris Sekulič, David Depetris a Karim Guédé v drese slovenskej reprezentácie

Zdroj: TASR

Pomerne plynulo slovensky hovoriaci Vernon De Marco pôsobí na Slovensku od júla 2012. Vo Fortuna lige odohral viac ako 70 zápasov a strelil deväť gólov. V drese Slovana si zatiaľ pripísal 65 štartov, za MFK Zemplín Michalovce odohral 95 zápasov, v ktorých strelil 14 gólov. V rokoch 2017 až 2019 bol na návšteve v Poznani v poľskom Lechu.

V minulosti dostali slovenské občianstvo aj ďalší športovci, ale najznámejšou bola ruská biatlonistka Anastasia Kuzminová, ktorá s dvojkrížom na drese získala na zimných olympijských hrách šesť medailí, z toho 3 najcennejšie odrazy.


Pozri tiež maďarské derby pred plnými tribúnami:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close