EURO 2024 – Anglicko 2:1 Slovensko (AET): Jude Bellingham a Harry Kane útočia na udržanie troch levov v boji | Futbalové správy

Anglicko bolo 86 sekúnd od vypadnutia z Euro 2024, kým úžasný zásah Judea Bellinghama nezapríčinil predĺženie víťazstva 2:1 nad Slovenskom v posledných 16.

Dvadsaťjedenročný Bellingham v sobotu opäť ukázal svoje talizmanické kvality, keď v 95. minúte vyrovnal prvý gól Anglicku.

Jeho brilantný kiks na bicykli z dlhého vhadzovania prekonal Martina Dúbravku, zrušil úvodnú časť prvého polčasu Ivana Schranza a poslal nerozhodný stav do predĺženia.

Prístupnejší prehrávač videa získate pomocou prehliadača Chrome

Rob Dorsett hovorí o kvalite, ktorú Anglicko videlo od Judea Bellinghama pri výhre nad Slovenskom, a pozerá sa na problémy, ktoré je ešte potrebné vyriešiť, kým sa vo štvrťfinále stretne so Švajčiarskom.

Harry Kane stiahol 50 sekúnd do 30 minút navyše a prikývol Anglicku na obrázok Evana Toneyho, aby na budúcu sobotu pripravil štvrťfinále so Švajčiarskom – výkop o 17:00 – to vyzeralo pred chvíľami takmer nemožné.

Ale mohlo to byť úplne inak.

Represálie sa už začali počas toho, čo vyzeralo ako ďalšia z najtemnejších nocí Anglicka počas dlhého obdobia, ktoré hral svetový tím na 45. mieste.

Jude Bellingham skóroval v 95. minúte veľkolepým priamym kopom a poslal zápas Anglicka proti Slovensku do predĺženia, čo vyvolalo oslavy v celej krajine.

Zamerali sa na zjavnú neochotu Southgatea ovplyvniť situáciu, ktorá sa pred ním odohrávala, pričom pred 82. minútou jeho jediný náhradník predstavil Colea Palmera po tom, čo Kieran Trippier odišiel so zranením.

Tlak bol od momentu, keď Skrans svojim tretím gólom v prvom polčase posunul Slovensko do vedenia. Krídelníkovi Slavie Praha dovolili vykročiť zo stredu poľa, aby sa stretol s loptou Davida Strelega v šestnástke predtým, ako krídelník Slavie Praha prekonal Jordana Pickforda.

READ  Davies Bertens vložil skóre, aby uľahčil minulé Lotyšsko Slovensko / Správy

Anglicko pokračovalo v spánku smerom k východu, keď Bellinghamovu slabú prihrávku zachytil Streleck na polcestnej čiare a Pickford mohol len v agónii sledovať, ako ambiciózny pokus preplával okolo jeho nestráženej vzdialenejšej tyče.

Southgate nastúpil do zápasu s jedným z najlepších útočných talentov na svete, no opäť bol v útoku až do poslednej minúty bezzubý.

Nakrátko si mysleli, že vyrovnali po prestávke, keď Phil Foden klepol na Trippierov nízky center, ale oslavy rýchlo zastavila recenzia VAR, ktorá ukázala, že bol pohodlne v ofsajde.

Sam Allardyce pochválil náhradníka Ivana Toneyho po tom, čo hlavou do bránky Harryho Kanea zabezpečil Anglicko vedenie 2:1 nad Slovenskom.

Kane premárnil vzácnu jasnú šancu, keď 25-yardový nájazd Declana Ricea mal smolu, keď sa prekrútil okolo Fodenovho priameho kopu a trafil len spodok žrde.

Namiesto toho to zostalo na Bellinghame so zostávajúcimi sekundami, kým Kane priniesol svoj vlastný kapitánsky štandard do predĺženia, aby Anglicko a Southgate dostali odklad – najmenej šesť dní.

V OBRAZOCH: Bellingham a Kane obnovujú sebavedomie Anglicka

Angličan Jude Bellingham strelil prvý gól svojho tímu z kopačky nad hlavou počas zápasu osemfinále Euro 2024 medzi Anglickom a Slovenskom v nemeckom Gelsenkirchene, v nedeľu 30. júna 2024.
Za Anglicko vyrovnal Jude Bellingham brilantným kopom hlavou
Angličan Jude Bellingham strelil prvý gól svojho tímu z kopačky nad hlavou počas zápasu osemfinále Euro 2024 medzi Anglickom a Slovenskom v nemeckom Gelsenkirchene v nedeľu 30. júna 2024.  (AP Photo/Thanasis Stavrakis)
Angličan Jude Bellingham oslavuje po tom, čo jeho spoluhráč Harry Kane strelil druhý gól svojho tímu počas zápasu osemfinále Euro 2024 medzi Anglickom a Slovenskom v nemeckom Gelsenkirchene v nedeľu 30. júna 2024.  (AP Photo/Antonio Colony)
Harry Kane bol kapitánom Anglicka proti Slovensku
Obrázok:

Gól Harryho Kanea dostať Anglicko do vedenia 2:1 bol najrýchlejším gólom streleným v predĺžení na majstrovstvách Európy UEFA (50 sekúnd).  Tri levy teraz strelili najrýchlejší gól v predĺžení na EURO aj na Svetovom pohári FIFA (v prvej minúte proti Belgicku v roku 1954).
Angličan Jude Bellingham oslavuje svoj gól s Harrym Kaneom počas zápasu osemfinále Euro 2024 medzi Anglickom a Slovenskom v nemeckom Gelsenkirchene v nedeľu 30. júna 2024.  (AP Photo/Matthias Schrader)

Southgate: Nikdy som si nemyslel, že naša rivalita skončí

Gareth Southgate sa zamýšľa nad šokujúcim víťazstvom Anglicka nad Slovenskom o postup do štvrťfinále Euro 2024 a nad tým, čo chce urobiť, aby si udržal náladu a zlepšil výkon.

manažér Anglicka Gareth Southgate V ten deň ITV Sports:

„Je to zvláštne, ale nikdy som nemal pocit, že by dnešný večer mal byť koniec nášho zápasu.

„Aj pri hode do diaľky [from Kyle Walker], cítili ste sa sebavedomo. Môžeme spôsobiť nejaký zmätok a niečo sa nepodarí. Nemyslel som si, aký bude výsledok!

„Myslíš, že o 15 minút bude Jude dole na nohe, môžeme ho vyzliecť a nasadiť si nové nohy?

„Ale viete, aký vplyv môže mať na hru a práve tieto momenty sú dôvodom, prečo sa ho držíte.

„Skvelí hráči ovplyvňujú veľké hry vtedy, keď ich potrebujete. To je jeho myslenie.“

Kane: Bellingham zachránil Anglicku zápas

kapitán Anglicka Harry Kane V ten deň ITV Sport:

„Taká je vôľa a prístup chlapcov a všetkých zúčastnených.

„Na sekundu to vyzeralo ťažko, ale jednoducho pokračujte. Celý týždeň sme zbierali veľa detailov a pred dvoma dňami sme mali dlhú cestu.“

„Povedali sme si: 'Možno to budeme potrebovať, buďte pripravení na všetko' a Jude robí to, čo Jude. Aký neuveriteľný cieľ. Udržuje našu súťaž pri živote.“

„Všetko, čo môžem povedať, je neuveriteľná podpora. Viem, že domáci fanúšikovia si to užili. Aké víťazstvo.“

READ  React-EU: takmer 96 miliónov EUR Nemecku, Slovensku a Fínsku na podporu obnovy po pandémii, digitálnej a zelenej transformácie a ľudí utekajúcich pred ruskou agresiou proti Ukrajine - Regionálna politika

O Bellinghamovom góle: „Myslím si, že jeden z najlepších v histórii našej krajiny.

„Aký je to hráč. Naozaj tvrdo pracuje pre tím a v posledných dňoch sa o ňom veľa hovorilo, ale ukázal, čo dokáže.“

„Vo veľkých momentoch nastúpil a to sme potrebovali.“

Keane: Víťazstvo nič nerieši – ale počítajú sa iba výsledky

Sky Sports Roy Keane V ten deň ITV Sports:

„V skutočnosti to nič nerieši [the win]. Môžete sa baviť o výkonoch, ale na tejto úrovni ide o to, dostať sa cez čiaru a vyhrať.

„Každý chce skvelý výkon, ale ak budú pokračovať v dosahovaní výsledkov, ďalší zápas bude ťažký, ale uvidíme, ako na tom budú.

„Po polčase sme boli veľmi kritickí, ale musíte ich obdivovať, pretože našli spôsob, ako vyhrať. Veľkí hráči si nájdu chvíľku.“

„Boh nám pomôž, ak Bellingham začne hrať dobre. Mali pár veľkých momentov a prekonali samých seba. Tu to musí byť.“

Štatistika: Príbeh zápasu