Euro 2024, deviaty deň: Belgicko sa snaží odraziť šokovanú porážku Slovenska

Belgicko je pod silným tlakom, pretože sa chce odraziť od šokujúcej prehry v skupine E so Slovenskom, keď sa v sobotu večer stretne s Rumunskom.

Romelu Lukaku nepripustil dva góly pri prekvapivej porážke červených diablov 1:0, čím sa Belgicko stalo jediným tímom bez troch bodov.

Gruzínsko a Česká republika sa budú snažiť zabezpečiť si prvé body skupiny F, aby otvorili sobotňajšiu popoludňajšiu akciu, zatiaľ čo Portugalsko a Turecko môžu postúpiť do 16-tky víťazstvom v Dortmunde.

V piatok bol Kylian Mbappe nevyužitým náhradníkom, keďže Holandsko zadržalo Francúzsko bezgólovou remízou, hoci VAR za kontroverzných okolností vylúčil snahu Xaviho Simonsa v druhom polčase. Ukrajina zdolala v Düsseldorfe Slovensko 2:1, Rakúsko zvíťazilo 3:1 nad Poľskom, prvým tímom, ktorý vypadol z turnaja.

Tu sa PA News pozrie na deviatu.

Belgicko nie je zaťažené Lukakuom

Belgický manažér Domenico Tedesco hovoril s útočníkom Romeluom Lukakuom, ale jeho talizman útočníka nijako extra nezaťažil.

Tridsaťjedenročný hráč má na konte 85 gólov za svoju krajinu a k tomuto kontu nepridal prekvapujúcu porážku so Slovenskom.

Tedesco je presvedčený, že Lukaku nájde svoju formu, aby sa ich kampaň na Euro 2024 proti Rumunsku vrátila na správnu cestu.

„Rozprávali sme sa sami po štvrtkovom tréningu,“ povedal.

„Celý čas sa rozprávame, pretože je jedným z hlavných hráčov. Dôležité je, čo si myslí.

„Máme dobrú komunikáciu, nehovoríme o premárnených príležitostiach.

„Určite dokáže viac, ale zo šiestich šancí nemožno očakávať šesť gólov.“

Tlak na Anglicko

Declan Rice je presvedčený, že Anglicko je tak zúfalé, že chce ukončiť svoje 58-ročné čakanie na veľkú mužskú trofej, že na seba na Euro 2024 vyvinulo väčší tlak.

Anglicko má po štvrtkovej remíze 1:1 s Dánskom vo Frankfurte dobrú formu na postup z C-skupiny do osemfinále.

Výkon však viedol k kritike zo strany hráčov aj manažéra Garetha Southgate – vrátane hlasných posmeškov pri záverečnom hvizde.

„Všetci tak veľmi chceme vyhrať a byť lídrami a ísť von a dať ľuďom spomienky, ktoré vydržia celý život, a niekedy mám pocit, že na seba vyvíjame príliš veľký tlak, keď ideme von a necháme to, nech sa o seba postará. “ povedala Riceová.

„Vieme, že môžeme byť lepší na ihrisku aj mimo neho a je čo zlepšovať, čo je svojím spôsobom pozitívne.“

Holanďania poprel kontroverzný ofsajd

Anglickí funkcionári boli zapojení do najkontroverznejšieho rozhodcovského rozhodnutia turnaja, keď Holandsko a Francúzsko uhrali svoju prvú bezgólovú remízu v 50 zápasoch na Eure.

Anthony Taylor odmietol strelu Xaviho Simonsa.

Funkcionár VAR Stuart Atwell súhlasil s rozhodnutím na ihrisku, odmietol poslať Taylora k monitoru ihriska, čo nahnevalo holandských hráčov a trénera Ronalda Koemana.

Francúzsky útočník Kylian Mbappe, ktorý si pri úvodnej výhre Francúzska nad Rakúskom zlomil nos, bol nevyužitým náhradníkom po tom, čo mal na tréningoch a zápasoch ochrannú masku.

Vytlačte tyče

Vynikajúci výkon Christopha Baumgartnera v druhom polčase pomohol Rakúsku k výhre 3:1 nad Poľskom a stal sa prvým tímom, ktorý vypadol po remíze Francúzska s Holandskom.

Tím Ralfa Rangnicka začal rýchlo, keď ich Gernot Trauner viedol dopredu.

Poľsko vyrovnalo pred polčasom cez Krzysztofa Piateka, no nedokázalo nájsť potrebný prienik, prehralo po zásahu Baumgartnera a neskorej penalte Marka Arnautoviča.

Deň rímskych ruín na Slovensku

Náhradník Roman Yaremchuk skóroval neskorým víťazom, keď Ukrajina porazila Slovensko 2:1 v skupine E v Düsseldorf Arene, aby si zachovala nádej na kvalifikáciu do osemfinále.

Ivan Schranz vystrelil zo Slovenska, ktoré chcelo nadviazať na šokujúce víťazstvo nad Belgickom, na začiatku prvého polčasu. Mykola Shabarenko vyrovnal Ukrajine úroveň čoskoro po reštarte, predtým, ako sa darilo Yaremčukovi, do konca zostávalo 10 minút.

READ  Irán je pripravený na užšiu firemnú spoluprácu so súkromným sektorom na Slovensku