Euro 2024 šok! Gruzínsko omráčilo Portugalsko, aby sa dostalo na posledných 16; Napreduje aj Belgicko, Rumunsko a Slovensko – PerambraNews

Euro 2024 šok! Gruzínsko omráčilo Portugalsko, aby sa dostalo na posledných 16; Postupujú aj Belgicko, Rumunsko a Slovensko (Georges Mikadodze z Gruzínska oslavuje penaltu proti Portugalsku na EURO 2024. AP)

27. júna 2024 bol futbalový svet svedkom jedného z najväčších rozruchov na Euro 2024, keď Gruzínsko ohromilo Portugalsko, aby si zarezervovalo miesto na 16. turnaji. V ďalších napínavých zápasoch do vyraďovacej fázy postúpili aj Belgicko, Rumunsko a Slovensko, čím pripravili pôdu pre napínavé pokračovanie turnaja.

Historické víťazstvo Gruzínska

V zápase, na ktorý sa budú roky spomínať, Gruzínsko porazilo Portugalsko 2:1. Odhodlaná gruzínska strana sa v zápase v Allianz Arene v Mníchove postavila proti portugalským gigantom.

Prvý polčas bol nabitý akciou

Prvý polčas bol tesný zápas, v ktorom dominovalo Portugalsko, no snažilo sa prelomiť silnú obranu Gruzínska. V 38. minúte Giorgi Kvilithaya strelil úchvatný gól a zabezpečil Gruzínsko ohromujúce vedenie. Portugalsko odpovedalo rýchlo, Bruno Fernandes vyrovnal z priameho kopu tesne pred polčasom.

Dráma v druhom polčase

V druhom polčase Gruzínsko vzrástlo v sebavedomí, aby sa vyrovnalo intenzite Portugalska. V 68. minúte skóroval skvelý protiútok Kvicha Kvaratskelia, čím sa Gruzínsko opäť dostalo do vedenia. Bravúrny výkon gruzínskeho brankára Giorgia Loriu zabránil Portugalsku skórovať aj napriek niekoľkým pokusom. Záverečný hvizd potvrdil historické víťazstvo Gruzínska a postup do osemfinále.

Belgické panstvo

Belgicko pokračovalo vo svojej pôsobivej sérii na Euro 2024 výhrou 3:0 nad Fínskom. Zápas, ktorý sa hral na štadióne King Bowdoin v Bruseli, ukázal belgické útočné umenie a solídnu defenzívnu schopnosť.

Ciele a zvýraznenia

Romelu Lukaku Skóre otvoril v 15. minúte Cole razantnou hlavičkou.

Kevin De Bruyne Tesne pred polčasom zdvojnásobil náskok senzačným zásahom spoza šestnástky.

Eden Hazard Výhru spečatil v 75. minúte z penalty po voleji v šestnástke Fínov.

Komplexné víťazstvo Belgicka zabezpečilo jeho miesto v osemfinále, pričom fanúšikovia aj odborníci chvália ich vyrovnaný a efektívny výkon.

READ  Drvivá hanba pre televíziu! Diváci nemilosrdne vykonali svetoznámy hit - Novinky - O sérii

Renesancia Rumunska

Rumunsko mnohých prekvapilo, keď zdolalo Rakúsko 2:1 a postúpilo do vyraďovacieho kola. Rumunsko prišlo zozadu, aby si zabezpečilo rozhodujúce víťazstvo v zápase v Arena Nationala v Bukurešti.

Hlavné body súťaže

Rakúsko sa ujalo vedenia už v 10. minúte gólom Marka Arnautoviča. Rumunsko však rázne odpovedalo gólmi Florine Thanase A Tenisový muž V druhom pol. Oduševnený výkon a taktická disciplína Rumunska boli kľúčom k ich úspechu, vďaka čomu získali zaslúžené miesto v osemfinále.

Víťazstvo Slovenska

Slovensko postúpilo do vyraďovacej časti tvrdou výhrou 1:0 nad Švajčiarskom. Zápas v Gibbon Park v St Gallen bol napínavý, pretože oba tímy si vytvorili veľa šancí.

Rozhodujúci moment

Rozhodujúci moment prišiel v 67. minúte Marek Hamczyk Gól z priameho kopu. Obrana Slovenska sa držala po zvyšok zápasu a zmarila vyrovnanie Švajčiarska. Výhra zabezpečila Slovensku postup a zvýraznila ich odolnosť a taktickú brilantnosť.

Pozerať sa dopredu

Ako turnaj postupuje do vyraďovacích kôl, vzrušenie a očakávanie narastá. Výhry zozadu a dominantné výkony pripravili pôdu pre vzrušujúce stretnutia v posledných 16 rokoch. Tímy ako Gruzínsko, Belgicko, Rumunsko a Slovensko sa budú snažiť pokračovať vo svojom tempe vpred, keď chcú dosiahnuť slávu na Euro 2024.