Zábava

Euro 75: Mike Downey (Írsko-Spojené kráľovstvo) | Vlastnosti

Potreba vedieť: Medzinárodná koprodukcia je základom práce Mikea Downeyho od jej založenia v roku 2000 v spolupráci s Film & Music Entertainment (F&ME). Jeho tvorivé partnerstvá siahajú od Slovenska po Južnú Afriku a Latinskú Ameriku. Medzi zásluhy patrí Agnieszka Hollands CharlotteIvana Astrokhovského SluhoviaMariam Katchwani தேதே, Dominic Murphy Biely blesk, od M. J. Passetta Deathwatch A Mohsen McMulff predseda. Naposledy bol koproducentom poľského režiséra Leka Majewského Brigitte Bardot navždy. Downey sa stal prezidentom Európskej filmovej akadémie v roku 2020.

Kľúčový personál: Mike Downey, producent.

Navštívte: Downey má dva celovečerné filmy, spolu s Agnieszkou Holland, prezidentkou Európskej filmovej akadémie, a filmom Marlene: biografia Franza Kafku z Prahy. Kafka A Zelený okraj V predpríprave. La Suprema – Kolumbijská komediálna dráma od Gumbia Films – je v príspevku. Projekty má aj s dlhoročnými partnermi Andrzejom Jakimowskim, Rajkom Grlicom a Calinom Petrom Netzerom. Downey dohliada na globálne vydanie Olivera Hirschbeigela MaliarJe výkonným producentom a spoluautorom scenára a výkonným producentom filmu Fatmir Kosi. Vzostup a pád súdruha Xyla.

Mike Downey hovorí: „ChoďProdukt po Brexite ponúka výrobcom veľa výhod. Rozširujeme naše finančné možnosti a zvyšujeme kreativitu. Môžeme zdieľať finančné riziká a to povedie k väčšiemu potenciálu pre medzinárodnú distribúciu. Európsky koprodukčný model bude existovať aj po tom, čo streameri opustia budovu.

Kontakt: [email protected]

READ  Fanúšikovia zázrakov milujú návrat Wandinho prízvuku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close