Hlavné správy

Euro kvalifikácia do 21 rokov: Prehra na Slovensku ešte viac otriasa sebavedomím Severného Írska

Stredopoliar Fleetwood Town Carl Johnston strelil gól Severného Írska v Jiline

Hráči Severného Írska do 21 rokov vo svojej kandidatúre na Euro 2023 zakopli a utrpeli veľký neúspech, keď so Slovenskom prehrali 2:1.

Stredopoliar Fleetwood Town Carl Johnston skóroval za Johna Schofielda, osem minút pred vyrovnávajúcim gólom v 61. minúte vyrovnal úvodný gól Modeja Troju.

Domácich dostali do vedenia v 86. minúte Jacques Gadak.

Severné Írsko je po tejto prehre piate zo šiestich tímov v skupine C.

Zverenci Johna Schofielda sú s dvomi víťazstvami a piatimi prehrami v siedmich zápasoch deväť bodov za Španielskom a Ruskom s 15 bodmi.

Rusko, ktoré malo v utorok večer hostiť Severné Írsko, má momentálne pozastavenú účasť na turnaji z dôvodu okupácie Ukrajiny.

Prvý tím sa automaticky kvalifikuje do finále v Gruzínsku a Rumunsku a druhý tím v skupine postúpi do play-off.

Stredopoliar Manchestru United Ethan Galbraith, ktorý je momentálne na hosťovaní v Doncaster Rovers, bol kapitánom Severného Írska, ale urobil chybu, ktorá viedla k penalte pre slovenského víťaza.

Slovensko urobilo 17 pokusov pre Severné Írsko. Roland Calcik a Adrian Cabralik tiež dostali Johna Schofielda pod tlak hneď na začiatku.

John Bornett potom zaútočil na žrď a tlak sa zvýšil v 37. minúte, keď Trusa prekonal Ollyho Webbera elegantným zakončením.

Shia Charles sa na začiatku druhého polčasu priblížil k Severnému Írsku a vyrovnali, keď bol Johnston na ruke, aby z tesnej blízkosti premenil zníženie Chrisa McKeeho.

Keď Aaron Donnelly čelil priamemu kopu od Galbraitha, Severné Írsko odmietol Ľubomír Belko a o pár minút ich Slovensko potrestalo.

Keďže Severné Írsko nedokázalo zvýšiť odozvu po zvyšok času, Weber musel zabrániť Thomasovi Bobzekovi pridať skóre.

Schofieldov tím teraz mieri do Calais na pondelňajší priateľský zápas proti Francúzsku, ktorý bol zrušený namiesto predkola proti Rusku.

READ  Emisie z cestnej dopravy na Slovensku priateľskom k autám stúpajú - EURACTIV.com