Premier League: Liverpool FC – Tottenham Hotspur 2: 1

včera 20:54
|

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v stredajšom 13. kole v Premier League nad Tottenhamom Hotspur 2: 1 a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Roberto Firmino v 90. minúte zahrával voľný kop z 30 metrov. Zverenci trénera Jürgena Kloppa majú pred druhým Tottenhamom trojbodový náskok.

AKTUALIZOVANÉ 22:55 PRE VIAC VÝSLEDKOV

V 26. min otvoril skóre egyptský kanonier Mohamed Salah, ale „The Reds“ sa z vedenia tešili už o sedem minút, keď z rýchleho protiútoku vyrovnal Heung-Min Son. Napokon však body zostali na Anfielde, pretože v 90. min rozhodol hlavičkou Firmino.

Fulham remizoval s Brightonom 0: 0, slovenský brankár Marek Rodák sa opäť nedostal do šance a duel prešiel na domácej lavičke. Leeds United vyhral vysoko nad Newcastlom 5: 2. Zranený slovenský brankár Martin Dúbravka stále chýbal v bráne hostí. Prvý polčas sa skončil nerozhodne 1: 1, po zmene strán rozpútali domáce útočné peklo, strelili štyri góly, z toho tri v záverečnej štvrtine. Päť rôznych strelcov zdieľalo päť zásahov Leedsu.

Arsenal sa naďalej trápi, doma remizuje tretím Southamptonom 1: 1. Hostia viedli od 18. minúty po góle bývalého hráča Arsenalu Thea Walcotta, v druhom polčase však vyrovnal Pierre-Emerick Aubameyang, keď zakončil úspešný akcia londýnskeho tímu. Nádej na víťazstvo bral brazílsky obranca Arsenalu Gabriel, ktorý v priebehu piatich minút dostal dve žlté karty a v 63. minúte sa predčasne potuloval pod sprchy.

Na domácom trávniku zaváhal aj Leicester, ktorý podľahol Evertonu 0: 2. Víťazstvo hostí zariadili Richarlison a Mason Holgate.

Premier League – 13. kruh:

FC Liverpool – Tottenham Hotspur 2: 1 (1: 1)

Ciele: 26. Salah, 90. Firmino – 33. Syn Heung-min

READ  Šport v televízii v stredu 21.12

Leeds United – Newcastle United 5: 2 (1: 1)

Ciele: 36. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alioski, 88. Harrison – 26. Hendrick, 65. Clark

Arsenal Londýn – Southampton FC 1: 1 (0: 1)

Ciele: 52. Aubameyang – 18. Walcott

ČK: 63. Gabriel (Arsenal)

Leicester City – Everton FC 0: 2 (0: 1)

Ciele: 21. Richarlison, 72. Holgate

West Ham United – Crystal Palace 1: 1 (0: 1)

Ciele: 55. Haller – 34. Benteke

Fulham FC – Brighton and Hove Albion FC 0: 0