Európska liga: Slavia Praha a Neapol a Lobotka zvíťazili

včera 23:10
|

Futbalisti SSC Neapol si pripísali prvé body v F-skupine Európskej ligy. Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola uspel Real Sociedad San Sebastian 1: 0, slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka hral v ich farbách do 61. minúty.

Anvterpy - Tottenham

Prečítajte si tiež

Duel Real Sociedad – Neapol ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Neapples potrebovali skórovať po tom, čo v úvodnom vystúpení porazili AZ Alkmaara (0: 1). Po peknom úniku cez stred súperovej obrany mal Matteo Politano v 56. minúte šancu streliť gól. Zakončenie však vyrazilo.

V nadstavenom čase videl po druhej žltej červenú kartu Victor Osimhen, SSC však víťazstvo nestratila. Lobotka nastúpil v základnej zostave a rovnako ako pred týždňom striedal po viac ako hodine hry, na jeho miesto nastúpil Dries Mertens. Alkmaar zdolal Rijeku na vlastnom štadióne HNK 4: 1 a vedie tabuľku s plným počtom 6 bodov, Neapol a San Sebastian majú tri body a Rijeka je na štvrtom mieste s nulou.

Real Sociedad - Neapol

Real Sociedad – Neapol

Zdroj: SITA / AP

Duel Slaviu – Leverkusen ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Slavia Praha zvíťazila v C-skupine na domácom štadióne nad Bayerom Leverkusen 1: 0. Hostia dohrávali od 22. minúty bez vylúčenia Karima Bellarabiho a úradujúci český šampión ich potrestal.

V 65. min Nicolae Stanciu stále neprekonal slovenského rodáka Lukáša Hrádeckého v bráne Leverkusenu z jedenásteho alebo následného zakončenia, ale desať minút pred koncom riadneho hracieho času rozhodol striedajúci hrdina Peter Olayinka.

Omonia Nicosia prehrala v E-skupine na svojej pôde s PSV Eindhoven 1: 2. Celú minútu za domácich absolvoval obranca Tomáš Hubočan, útočník Michal Ďuriš hral v 80. min. Lech Poznaň v zostave s obrancom Ľubomírom Šatkom podľahol v Glasgowe Rangers 0: 1 a v úvodnom bode čaká na D body.

READ  Man Utd "sníva" Frenkie de Jong prestup pred konečným dňom, keď sa objavia podrobnosti | Futbal | hra

C-skupina:

Slavia Praha – Bayer Leverkusen 1: 0 (0: 0)

Cieľ: 80. Olayinka.

CC: 22. Bellarabi (Leverkusen)

OGC Nice – Hapoel Be’er Ševa 1: 0 (1: 0)

Cieľ: 23. Gouiri

D-skupina:

Glasgow Rangers – Lech Poznaň 1: 0 (0: 0)

Cieľ: 68. Morelos

/ Ľ. Šatka (Lech) odohrala celé stretnutie /

Benfica Lisabon – Standard Liege 3: 0 (0: 0)

Ciele: 49. a 76. pizza (prvá z 11 m), 66. Waldschmidt (z 11 m)

E-skupina:

Omonia Nicosia – PSV Eindhoven 1: 2 (1: 1)

Ciele: 29. Gomez – 40. a 90. + 2 Malen

/ T. Hubočan odohral celý zápas, M. Ďuriš (obaja Omonia) nastúpil v 80. min /

FC Granada – PAOK Solún 0: 0

F-skupina:

Real Sociedad San Sebastian – SSC Neapol 0: 1 (0: 0)

Cieľ: 56. Politano. CHK: 90. + 3 Osimhen (Neapol) o 2. ZhK

/ S. Lobotka (Neapol) hral za 61. min /

AZ Alkmaar – HNK Rijeka 4: 1 (2: 0)

Ciele: 20. a 60. Gudmundsson, 6. Koopmeiners (z 11 m), 51. Karlsson – 72. Kulenovič