Zábava

Európska únia (EÚ) zažalovala Írsko za nedodržiavanie televíznych a filmových noriem

EÚ žaluje Írsko za to, že neimplementovalo zmenený a doplnený príkaz na audiovizuálne mediálne služby zamerané na podporu miestnej produkcie filmových a televíznych príbehov.

Európska komisia odporučila Európskemu súdnemu dvoru päť krajín vrátane Írska za to, že nepoužili smernicu EÚ o audiovizuálnych mediálnych službách (AVMSD), ktorá bola v Írsku schválená koncom roka 2018. Do septembra 2020.

Toto nariadenie stanovuje normy mediálneho obsahu pre všetky audiovizuálne médiá v celej EÚ a zahŕňa 30 % kvótu európskych produktov pre služby videa na požiadanie, ako je Netflix.

Podporí miestne produkčné spoločnosti, aby vyrábali oceňované scenáre, ako sú Normálni ľudia a animovaný film Wolfwalkers nominovaný na Oscara.

Komisia uviedla, že žiada finančné sankcie voči týmto krajinám za to, že neimplementovali príkaz do termínu v septembri 2020.

Ďalšími krajinami, ktoré čelia finančným sankciám, sú Česká republika, Rumunsko, Slovensko a Španielsko.

Iniciatíva je súčasťou írskeho zákona o online bezpečnosti a regulácii médií.

Vláda návrh zákona schválila v januári a následne ho postúpila do Senátu, kde sa stále čaká na jeho schválenie.

Tí, ktorí pôsobia v írskom výrobnom priemysle, hľadajú riešenie 3% obsahu v službách, ako je Netflix, ktoré budú smerovať do írskych výrobných spoločností.

„Vďaka investíciám z oblasti obsahu budú títo tvorcovia schopní priniesť svoj úspech do príbehov vyrobených v Írsku pre globálne publikum, vrátiť lukratívne kreatívne IP adresy a licenčné poplatky do nášho odvetvia obrazoviek a pomôcť poskytnúť príležitosti pre ďalšiu generáciu tvorcov. trvalo udržateľné živobytie z Írska,“ uviedla generálna riaditeľka Screen Composers Guild Sarah Glennen.

Tím, ktorý zahŕňa RTÉ, TG4, Screen Producers Ireland, Screen Directors Guild of Ireland, Writers Guild of Ireland, Screen Composers Guild of Ireland a Animation Ireland, odhaduje, že takáto linka by poskytla írskemu filmovému a televíznemu priemyslu 25 miliónov ročne. , Žiadne náklady pre írskych daňových poplatníkov.

READ  Slovenská koalícia pri riešení vysokej inflácie je v kríze

Dodatočná správa Reuters

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close