Ben Bounce je úžasný, no Veľká Británia sa nevyhla porážke so Slovenskom

Ben Bounce predviedol úžasný výkon 41 zákrokov, no keďže Slovensko vyhralo v Rige 2:1, Británia sa nedokázala vyhnúť druhej prehre na majstrovstvách sveta.

Svoju senzačne najlepšiu hru predviedol v sieti Cross 99ers, najmä keď ho prekonala prvá strela, ktorej čelil v 25. sekunde hry a skóre bolo možno o niečo horšie, no napokon Slováci urobili dosť. Stlačte úder.

Po dokončení svojej najlepšej práce na čiare trafil Marek Hirwick otvárač iba za 25 sekúnd, potom Robert Landosi vychytal víťaza zápasu 4:42. O konkurencii.

Znamená to, že GB prehralo dva zápasy skupiny A na turnaji, bol to však neuveriteľný výkon Adama Keefa a Coreyho Nielsena, ktorý priviedol tím, ktorý sa umiestnil nad desiatkou, do posledného bzučiaka.

Bolo by veľmi užitočné vytvoriť príležitosť pre spolutrénerov, keďže iba hráč slovenského webu Július Hudášek, ktorý po prvej tretine pre zranenie prišiel k voľnému štartérovi Branislavovi Konrátovi, bol testovaný 12-krát. Slovákom našľapovali najmä v tretej tretine.

„Odkaz od trénerského štábu je, že on (Rusko by malo postaviť hru) a my to musíme prijať dnes. Ukázali sme niekoľko skutočných pozitívnych signálov, že môžeme hrať na tejto úrovni,“ povedal obranca Ben O’Connor.

„Povedať im to, dopadli tvrdo, myslím si, že sme urobili malý pokrok. Dajte nám však uznanie, resetovali sme sa, vrátili sme sa, zatvorili sme to. Po prvej zmene sme to nechali jednoducho. Mohli sme s nimi hrať prvýkrát.“

Paradoxne, ich začiatok nemohol byť taký zlý, keďže Slovensko postúpilo len o 25 sekúnd neskôr, Ben Lake vytvoril parádnu bariéru, no svoju prihrávku si našiel mimo korčule a do cesty Hrithikovi, ktorý sa napokon nemýlil.

Najviac šancí si podľa očakávania vypracovali Slováci, Lantosi spätnou prihrávkou zasunul Petra Chehlárika a z veľkej diaľky pálil Juraj Slafkovský, no odrazu obaja zblokovali.

READ  Štrajk na Broadwayi odvrátený, keďže hollywoodska priemyselná akcia pokračuje

Na druhej strane sa však David Clements postaral o podanie od Bretta Berlina, no svoju strelu bekhendom zachránil, zatiaľ čo Luke Ferrara sledoval Conrata, ako sa obaja obrancovia rozchádzajú.

Zavrieť

Netminder Veľkej Británie Ben Bounce zachraňuje proti Slovensku (Obrázok: Dean Woolley)

To je všetko, s čím sa Conrad musel vyrovnať, webmander bol stiahnutý hneď pri prvej prestávke kvôli problémom s kolenom a nahradil ho Hudásek a prvou úlohou nového muža bolo vytiahnuť peniaze z vlastnej siete. Ako ho postavil Kirk.

Berlini tvrdo pracoval, aby si vytvoril príležitosť, ale Hudásek ho vrátil na ľavý kruh a Kirk bol pri doskoku v čase 2:03.

Vedenie však netrvalo dlho a o dve minúty Slovensko opäť postúpilo, keď Landosi nakorčuľoval dvoch a otočil roh na 4:42 na 2:1.

Bolo by to však oveľa horšie, keby v stredoveku jednoducho majestátny Goldtender urobil niekoľko svetových zastávok, aby zopakoval slovákov, vrátane dvojice, ktorá zabránila Sehlárikovi otvoriť si účet. A na druhú prestávku prišli len jedným smerom.

„Urobili sme skvelú prácu, aby sme ich udržali mimo, ale Bouncy sa nás zastal,“ povedal útočník Sam Dugan.

Bola to celkom tretia tretina, keď mal GB takmer umierajúci gól, keď Kirk strieľal do siete Grécka, ale Brendan Connolly nedokázal dokončiť loptičku z korčúľ a odrazu bol odmietnutý po tom, čo sa Marion Studenic presadil na druhej strane. Web spoza červenej čiary.

Keď Davey Phillips odišiel na tribúnu, GB vytvorilo svoj jediný pokutový kop a Robert Dowd mal dve veľké šance na predĺženie, no nedokázal upratať prihrávku na brány Berlína a následne na Hoodaseka. Jeho následnú strelu zastavil po tom, čo Ben Lake vbehol do pásma.

Ale aj keď bol odraz vytiahnutý neskoro kvôli ďalšiemu korčuliarovi, GB Hudásek nedokázal poraziť ani jeden čas, aby si vynútil predĺženie so slovenským sieťovým strážcom, aby poprel O’Connorovu neskorú facku.

„Dnes večer to bolo veľké úsilie, boli sme s našimi detailmi od začiatku do konca. V D-zóne bolo niekoľko silných hokejok, snažili sme sa vytvoriť si nejaké šance na konci a myslím si, že sa nám to podarilo. vyšlo perfektne,“ dodal Duggan.

„Je to veľký krok správnym smerom.“

Pred obnovením ťaženia v skupine A proti Dánsku v utorok má GB v pondelok dovolenku na prvý oddychový deň turnaja (14:15 britského času).