Hlavné správy

Európski prokurátori zatkli piatich v Českej republike, Bulharsku a na Slovensku pri vyšetrovaní podvodu s DPH – Sofia Globe

Európska prokuratúra (EPPO) 24. januára uviedla, že spustila operáciu v 10 krajinách EÚ v rámci vyšetrovania cezhraničných podvodov s DPH, ktoré podľa odhadov spôsobili škodu 31 miliónov eur.

V Českej republike, Bulharsku a na Slovensku bolo zatknutých päť ľudí, uviedla EPPO.

Operácia Display sa uskutočnila v Rakúsku, Bulharsku, Českej republike, Estónsku, Nemecku, Maďarsku, Litve, Holandsku, na Slovensku a v Slovinsku v rámci vyšetrovania EPPO v Mníchove.

EPPO uviedla, že 61 razií bolo vykonaných v obchodných priestoroch a v domoch ľudí, ktorí sú s nimi priamo napojení.

Vyšetrovanie podvodnej schémy v rámci komunity nezvestných obchodníkov sa začalo v roku 2021, krátko po začatí činnosti EPPO.

Ide o tretí aktívny deň vyšetrovania a je to prvýkrát, čo boli podozriví zadržaní.

Za prvé dva dni akcie sa podarilo zabezpečiť AirPods v hodnote 5,2 milióna eur.

Cieľom je zhromaždiť viac informácií a zhromaždiť dôkazy o organizovanej zločineckej skupine, ktorá obchoduje s drobnou elektronikou z Nemecka a predáva ju prostredníctvom takzvaných miznúcich obchodníkov po celej Európe.

„Táto operácia by nebola možná bez podpory nemeckých daňových vyšetrovacích jednotiek v Chemnitzi vo Würzburgu,“ uviedol EPPO v Norimbergu a Berlíne.

(Archívne foto: Tlačové stredisko bulharského ministerstva vnútra)

Podporte bezplatné stlačenie kliknutím na oranžové tlačidlo nižšie. Za tri eurá mesačne alebo ekvivalent v iných menách môžete podporiť Sofia Globe cez patreon.com:

Staňte sa patrónom!

READ  Orban tiež odsudzuje Rusko za český útok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close