Svet

Exilový poslanec Dr. Gaurav Sharma sa dnes popoludní stretol v parlamente s premiérkou Jacindou Ardernovou.

Exilový bývalý labouristický poslanec Dr. Gaurav Sharma sa dnes popoludní v parlamente prvýkrát stretol s premiérkou Jacindou Ardernovou.

Poslanec Hamilton West Minulý mesiac ho labouristi vyhodili za to, že verejne útočil na stranu nepodloženými tvrdeniami o šikanovaní a zakrývaní.Ardern sa pýtali na vládnu podporu pre malé podniky, na ktoré sa zameriavali lúpežné prepadnutia „baranov“.

Bol to jeden z menej rušných momentov v snemovni v stredu popoludní, keď sa národní poslanci posmievali labouristickému oddanému Williemu Jacksonovi a poslankyni ACT Karen Soreovej, ktorá bola rozrušená „žalostným“ útokom ministra vlády.

Sharma, ktorá sedela v tmavom kúte v zadnej časti rokovacej sály čo najďalej od Ardern, začala otázkou pozostávajúcou z dvoch častí: kto si zaslúži väčšiu policajnú ochranu, politici ohrozovaní davmi alebo Novozélanďania, ktorí sú „veľmi robustní“ . Ráno“?

čítaj viac:
* Navriya, Sharma, Rahman a Supreme Sikh Sangh ocenení v Sieni slávy 2021
* Parlament sa vracia do roka s nabitými hlasmi o dôvere a mimoriadnou legislatívou
* Mesto na rieke je červené, pretože labouristi si nárokujú miesta východne a západne od Hamiltonu

Bola tam útočná línia Podpredseda vlády Grant Robertson minulý týždeň naznačil, že voľby v roku 2023 si môžu vyžadovať dodatočnú policajnú ochranu. Robertson sediaci vedľa Ardernovej je vidieť, ako krúti hlavou nad Sharminou otázkou.

Ardernová použila taktiku bežne používanú v snemovni a odpovedala len na jednu časť dvojdielnej otázky: „Rozhodnutia o bezpečnosti pre politikov fungujú.“

Sharma zašla s ďalšou otázkou trochu ďalej. Ale kde je?

Keďže Melissa Leeová z Národného úradu nedokázala zasadiť úder, zrazila ministra vysielania Jacksona späť do jeho kresla.

Bývalý labouristický poslanec Dr. Gaurav Sharma položil premiérke Jacinde Ardernovej prvú priamu otázku v Parlamente v stredu popoludní.

Robert Kitchen/Stuff

Bývalý labouristický poslanec Dr. Gaurav Sharma položil premiérke Jacinde Ardernovej prvú priamu otázku v Parlamente v stredu popoludní.

Lee sa spýtal otvoreného ministra na vládne plánované zlúčenie TVNZ a RNZ a požiadal o potvrdenie, že nebola vykonaná žiadna správa o vplyve regulácie ani analýza nákladov a výnosov.

Jackson podvádzal. Ruraway mu dal obrázok a dal Leemu dodatočnú otázku, v ktorej sa Jacksona znova pýtal na nedostatok pravidelných hodnotení politiky.

„Vrátim sa k tomu členovi,“ povedal Jackson a rýchlo sa posadil, keď opozícia zaburácala. Lee s úsmevom ponúkol ďalšiu dodatočnú otázku.

„Máme jasnú analýzu nákladov a výnosov založenú na tomto pláne… Príďte do mojej kancelárie a ukážeme vám to,“ povedal Jackson na tretí pokus.

parlamentná televízia

Hovorkyňa vysielania národnej strany Melissa Leeová v stredu 28. septembra 2022 uviedla, že v Snemovni boli predložené dve dodatočné otázky, keď sa minister pre vysielanie Willie Jackson snažil vyhnúť jej otázkam.

Lee potom išiel do Jacksonovej kancelárie a dostal analýzu požadovaných odhadov politiky. Počas verejnej diskusie podržal dokumenty pre snemovňu, čiastočne upravený obchodný prípad a jednostranový dokument, ktorý podľa Leeho povedal, že správa o vplyve regulácie nie je potrebná.

V útoku však boli aj labouristi.

Sore, ktorý je Maori a vyrastal v systéme štátnej starostlivosti, sa popoludní pýtal ministra pre deti Kelvina Daviesa na vzťahy Orangy Tamariki s dodávateľmi – vrátane Te Whānau Waipareira Trust, ktorý vedie vodca strany Maori John Tamihere.

Minister vysielania Willie Jackson sa v stredu pokúsil odvrátiť otázky Melissy Lee z The National.

Robert Kitchen/Stuff

Minister vysielania Willie Jackson sa v stredu pokúsil odvrátiť otázky Melissy Lee z The National.

Charitatívna organizácia Tamihere podpísala v piatok dohodu o partnerstve s Orangou Tamariki; V pondelok bolo hlásené, že Tamihere bola vyšetrovaná kvôli darom pre predchádzajúce politické kampane strany Maori a starostov Aucklandu.

„Zaručí minister, že ak bude Te Whānau o Waipareira Charities vymazaná z registra, toto partnerstvo skončí?“ Povedal Sore.

Davies odpovedal: „Členovia musia prejsť cez most Te Triti o Waitangi a ísť do sveta Maoriov a pochopiť, ako svet Maoriov funguje. Nie je dobré vidieť svet cez vanilkovú šošovku.“

Neskôr, mimo rady, líder ACT David Seymour povedal, že Davies bol „nechutný človek“. Sohr povedal, že Davisov útok bol „veľmi urážlivý“.

„Som maorská žena, prešla som systémom starostlivosti a môžem vám povedať, že maorské deti sa nelíšia od žiadneho iného dieťaťa. Chcú byť milované a cítiť sa v bezpečí.

parlamentná televízia

Minister pre deti Kelvin Davies v stredu 28. septembra 2022 napadol poslankyňu ACT Karen Soreovú za to, že má „vanilkovú šošovku“. Bolestný je Maori.

„Naozaj ma rozčuľuje, keď odoberám svoju manu partii, ktorá na mňa takto útočí a vstáva a hovorí: ‚Chcú vrátiť Maorom svoju manu‘.“

Davies bol nekajúcny: „Ich postoj k Maorom je naozaj zlý… Snažia sa angažovať Maorov Kaupapa a napriek tomu hovoria, že maorská strana je rasistická. Myslím, že by sa mali presvedčiť sami.

Seymour nazval maorskú stranu počas prejavu vo verejnej diskusii rasistickou a citoval vetu v manifeste strany: „Je známym faktom, že genetická výbava Maorov je silnejšia ako u ostatných.“

„Myslel som si, že politická strana zvolená do nášho parlamentu nebude nikdy otvorene a nenútene kázať o rasovej nadradenosti,“ povedal Seymour. Kontaktoval komisárku pre rasové vzťahy Meng Foon a povedal, že odpoveď je neuspokojivá.

Maorská strana bola kontaktovaná so žiadosťou o vyjadrenie.

READ  Cestovné obmedzenia vo Francúzsku: Očkovaní Briti už nepotrebujú vládny test

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close