Hlavné správy

EXKLUZÍVNY PRIESKUM Pellegrini by zvíťazil vo voľbách: Obrovský náskok pred Matovičom! SaS je stále na vzostupe

Prieskum uskutočnil Actly od 21. do 26. októbra. Vzorku tvorilo tisíc respondentov vo forme osobných rozhovorov s využitím digitálnych technológií. Podľa výsledkov exkluzívneho prieskumu pre Topky.sk by voľby vyhrala strana Hlas-SD so ziskom až 26,5%.

Hlas výsledkovej tabuľky

Strana Petra Pellegriniho sa tak stala jasným lídrom v rebríčku volebných preferencií. Najsilnejšie koaličné hnutie OĽaNO by zároveň skončilo na druhom mieste so ziskom 14,7%.

Zdroj: Vlastne

„K zvýšeniu preferencií Voice-SD došlo míľovými krokmi. Strana ťaží predovšetkým z poklesu podpory pre Sme rodina, ĽSNS, ale aj OĽANO.“ uviedla v prieskume Tatiana Rosová z Actly.

Do parlamentu by sa dostalo sedem strán

Za stranu SaS by hlasovalo 11,2% respondentov. Štvrtou stranou je Smer so ziskom 10,8%. Ďalšími stranami, ktoré by sa prebojovali do parlamentu, sú Sme rodina (6,8%), ĽSNS (6,2%) a Progresívne Slovensko (5,5%).

Druhý hlas a obrovský záujem

Najviac potenciálnych voličov má strana Smer. V zozname voličov a potenciálnych voličov je druhý za Hlasom.

EXKLUZÍVNY PRIESKUM Pellegriniho

Zdroj: Vlastne

Ak sa voľby konali tento víkend, prejavil o ne záujem rekordný počet ľudí. Záujem prejavilo až 87% respondentov. Zúčastnili by sa určite takmer dve tretiny. To tiež naznačuje vysoký stupeň mobilizácie spoločnosti.

EXKLUZÍVNY PRIESKUM Pellegriniho

Zdroj: Vlastne

Sulík predseda vlády?

Zhruba 15% respondentov si myslí, že Igor Matovič je v rámci koalície najvhodnejší na post predsedu vlády. „23% si myslí, že ktorýkoľvek iný člen vlády by bol lepším predsedom vlády. Pre 18% sa zdá, že Richard Sulík je lepším adeptom na predsedu vlády. Je jediný, kto má väčšiu podporu ako súčasný predseda vlády.“ „ konštatuje Rosová.

EXKLUZÍVNY PRIESKUM Pellegriniho

Zdroj: Vlastne

READ  Kvalifikácia majstrovstiev sveta: Defenzívne skóre, ale Francúzsko na Ukrajine zasahuje neskoro, Chorvátsko porazilo Slovensko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close