Svet

Expozícia Omigranu v Singapure nie je ťažká, zatiaľ nikto nepotrebuje intenzívnu liečbu, doplnenie kyslíka

SINGAPUR 27. decembra (The Straits Times / ANN): Žiadny z prípadov Omigranu v Singapure doteraz nebol závažný a obete nepotrebujú suplementáciu kyslíkom ani intenzívnu starostlivosť, uviedlo v nedeľu (26. decembra) ministerstvo zdravotníctva.

Bolo však dohodnuté, že to môže byť aj tento prípad, keďže väčšina prípadov je plne zaočkovaná a patrí maloletým.

V aktualizácii údajov o Omigrone tu, multiministerská pracovná skupina zaoberajúca sa vládou-19 identifikovala k sobote (25. decembra) 546 potvrdených prípadov Omigronu, vrátane 443 importovaných prípadov a 103 miestnych prípadov.

Za posledný týždeň prišlo 13 neprepojených sociálnych prípadov Omigronu a 78 prípadov Omigran z miestnej komunitnej výmeny.

Pracovná skupina poznamenala, že zahraničné štúdie ukazujú, že MRNA vakcíny znižujú riziko symptomatických infekcií spôsobených Omigranom.

Predbežné odhady zo zahraničných štúdií ukazujú, že dvojdávkové MRNA vakcíny znižujú riziko symptomatickej infekcie omigranom asi o 35 percent a u jedincov užívajúcich primárnu a primárnu medikáciu riziko o 75 percent. Posilňovacia regulácia mRNA.

Pracovná skupina zdôraznila dôležitosť vyvíjania tlaku na singapurský program booster vakcíny s cieľom zlepšiť ochranu pred infekciami a vážnymi chorobami.

Celosvetovo sa variant Omicron dnes nachádza vo viac ako 110 krajinách, najmä v Afrike a Európe.

Súčasné pozorovania postihnutých krajín a regiónov naznačujú, že sú rozšírenejšie ako iné, ktoré sú v súčasnosti v obehu.

Variant Omicron prevyšuje delta variant v mnohých krajinách, ako je Spojené kráľovstvo a Dánsko. – The Straits Times / ANN

READ  Remdezivir a ďalšie lieky sa podľa WHO javia ako neúčinné proti covid-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close