Hlavné správy

Expremiér Figo čelí obvineniu z porušenia pravidiel slovenskej vlády

Predseda Smeru – sociálna demokracia Robert Figo sa 1. marca 2020 po parlamentných voľbách zúčastňuje tlačovej konferencie v centrále strany v Bratislave. REUTERS / David W Cerny

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

PROG 17. decembra (Reuters) – Bývalý slovenský premiér Robert Figo čelí obvineniam z provokácie, keďže organizoval protest v rozpore s pravidlami výluky, keďže prípady vlády-19 eskalujú, uviedla v piatok polícia.

Figo vo štvrtok vo vyhlásení, ktoré zaslala jeho opozičná strana Smer, uviedol, že jeho zadržanie bolo „protiústavné“ pred plánovaným protestom proti vláde a prezidentovi. Miestne médiá ho citovali, keď povedal, že jeho zadržanie bolo vládnym útokom na opozičného lídra.

Fico bol prepustený z väzby, ale čelí obvineniu z podnecovania, uviedla polícia na svojej facebookovej stránke bez ďalších podrobností. Prípad sa teraz dostane k prokurátorom.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

Slovensko zaznamenalo od novembra zlepšenie v počte prípadov koronavírusu, hoci denná miera nakazenia sa za posledný týždeň znížila a vláda zmiernila niektoré opatrenia na COVID pre očkovaných ľudí.

Verejné stretnutia sú stále obmedzené, pretože vláda sa snaží spomaliť šírenie vírusu a znížiť tlak na nemocnice.

Figo odstúpil z funkcie premiéra v roku 2018 a teraz sedí v opozícii v parlamente uprostred masových protestov proti verejnej korupcii po vražde novinára.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

Správa Jasona Howetta, editoval Gareth Jones

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Slovensko súhlasí so znížením emisií metánu bez plánu - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close