Zábava

Farba hokeja: Ross Jr., identifikovaný Randallom Play-by-Play Kick

William Douglas píše blog The Color of Hockey posledných deväť rokov. Douglas sa pripojil k NHL.com v marci 2019 a píše o ľuďoch inej farby pleti v hre. Dnes predstavuje profily čiernych vysielateľov Jasona Rosea Jr. a Alexa Randalla; Ross plánuje zvolať v rádiu play-by-play pre Chicago Blackhawks a Randall TV play-by-play pre Erica z Ontario Hockey League.

Vysielanie hokejových zápasov sa má stať o niečo pestrejším.

Chicago Blackhawks využilo 23-ročného Jasona Rosea Jr. z Black Detroit, aby si túto sezónu vybral hry na rádiu WGN 720-AM ako súčasť svojho rotujúceho zoznamu vysielateľov a osobností, ktoré vysielajú jednotlivo. A NBC Sports Chicago Broadcasts.

“Znamená to pre mňa veľa, pretože aj keď som prišiel z Detroitu a vyrastal som v láske k Red Wings v Detroite, počúval som takmer každý zápas Black Hawks za posledných pár rokov na WGN. [play-by-play announcer] John Whiteman, Ross, ktorý začiatkom tohto roka promoval na Lawrence University of Technology v Southfield, Michigan, povedal: „Povedal by som, že som sa naučil hokejové remeslá od Johna Whitemana.“

Alex Randall povedal, že ho inšpiroval hokej, keď v roku 2012 prvýkrát počul v rádiu Mike Lange volať Pittsburgh Penguin Games.

Teraz je 20-ročný junior University of Pittsburgh pripravený stať sa prvým čiernym vysielateľom, ktorý zvolá zápas Canadian Hockey League.

Randall pre spálenie hokejovej ligy Ontária bude môcť sledovať Martina Luthera Kinga Jr. Day Martini na CHL TV počas hosťovania v Sarnii 17. januára.

„Martin Luther King Jr. bol vzorom v každom zmysle slova a nakoniec položil svoj život za svoj sen o rasovej rovnosti,“ povedal Randall. „Dúfam, že budem môcť rešpektovať jeho odkaz dnes aj neskôr tým, že budem najlepším vysielateľom, akým môžem byť.“

READ  Najúspešnejší slovenský film dorazil na Netflix, je okamžitým hitom

Randall a Ross povedali, že boli inšpirovaní prvým a jediným vysielateľom čierneho tímu NHL, hlásateľom Gragan Radio Play-by-Play zo Seattlu Everettom Fitzshookom.

„Bol neuveriteľne podporný a skvelý mentor,“ povedala Rose. „Pamätám si, keď som prvýkrát zavolal Everettovi. Nikdy som nešiel tam a späť s niekým, kto sa mi podobal na hokejbale, ale nielen v hokeji, ale aj v hokejovom vysielaní. Záleží nám na tom, ako veľmi milujeme hokej. Vysielanie.“ „

Fitzgerald povedal, že je dôležité, že Ross a Randall zvolávajú hokejové zápasy.

To znamená, že to ukazuje, že ich talent žiari. „Títo dvaja nie sú rozdielni. Sú to talentovaní, inteligentní, talentovaní komunikátori, vysielatelia, študenti hry. Trávia veľa času, veľa tvrdo pracujú.“

Ross povedal, že od detstva sledoval hry v televízii so svojím otcom a túžil byť vysielateľom. Začal sa zameriavať na vysielacie štýly, zbožňoval Whitemana, Mikea Trica a Mika Emricka.

Rose sa zapojila do práce ako digitálna reportérka pre Detroit Sports Media a písala na kameru príbehy o profesionálnych tímoch mesta vrátane Red Wings.

Keď je jeho písanie hotové, Ross ide k novinárskemu boxu na hrách Red Wings a pozve play-by-play do rekordéra.

„Tak som získal delegátov, moje školenia,“ povedal. „Niekedy to vyzeralo trochu bláznivo, ale fungovalo to.“

Ross a jeho agent povedali, že v septembri poslali vzorky jeho práce do Blackhawks, pričom hľadali zručnosti, ktoré by mohli túto sezónu slúžiť ako doplnkoví vysielatelia.

„Ich poradca pre vysielanie to videl a bol ochotný mi dať príležitosť stať sa jedným z ich doplnkových vysielateľov,“ povedala Rose. „Všetko sa to stalo tak rýchlo.“

Sieť Big Ten Network zároveň najala Rossa na hokej, basketbal, bejzbal, softbal, plávanie a potápanie, futbal a lakros. Okrem toho ESPN3 a ESPN + podpísali s Rossom v auguste zmluvu o spolupráci na univerzitnom futbale a iných športoch.

READ  Focus Shorts: Rukavice | Vlastnosti

Dobre pripravený na obsadenie Blackhawks a prácu v sieti Big Ten sa Ross presťahoval z Detroitu do Chicaga.

„Tento rok som išiel takmer na každý zápas Black Hawks, študoval som a snažil som sa znížiť svoju orientáciu,“ povedal. „Uskutočnil som niekoľko uštipačných hovorov v našom novinárskom boxe. Prišiel som takmer na každý tréning a ranný sklz, aby som tam mohol byť a ponoriť sa do skupiny.“

Randall je športovým riaditeľom WPTS Radio 92.1, univerzitnej stanice na University of Pittsburgh, kde je známy ako malý futbal a mužský a ženský basketbal.

Príležitosť zapojiť sa do hry Erie prišla čiastočne prostredníctvom Shawna Bednarda, tímového vysielateľa a manažéra pre styk s médiami.

Bednard vedel o Randallovi ako o mentorovi Black Play-by-Play Broadcaster Grant and Scholarship Fund, organizácii venovanej riešeniu nedostatku čiernych hlásateľov Play-by-Play počas celej hry.

Neziskovú skupinu založil v júni 2020 vysielateľ Minor League Baseball a vysokoškolský športový vysielateľ Adam Giardino v reakcii na vraždu Georga Floyda, černocha, ktorý zomrel počas policajnej väzby v Minneapolise.

Randall tento rok dostal od fondu grant vo výške 1 000 dolárov. Rose je jedným z príjemcov štartovacieho grantu fondu v roku 2020.

„Keď som ich v minulosti videl hrať našu prvú hru MLK Day a pracovať na Black Play-by-Play Fund, zdalo sa mi to ako príležitosť zdvihnúť čierny hlas a dať im príležitosť odvolať sa,“ povedal Bednard. „Systém vyzeral rovnako.“

Randall povedal, že nazvať Eri hrou by splnilo sen a bolo by dobrým meradlom toho, či sa chce hokeju venovať ako profesii.

„Hokej je môj obľúbený šport, ktorý pozerám v televízii, a možno je to šport, v ktorom mám najvyšší strop, pretože ma najviac zaujíma,“ povedal. „Určite by som sa nehneval, keby mi po skončení štúdia niekto ponúkol prácu hrať hokej.“

READ  „The Flash“: Michael Keaton hrá Batmana v novom filme DC

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close