hospodárstvo

Fed nezmenil svoje úrokové sadzby Aktuality.sk

Federálny rezervný systém USA nezmenil svoju menovú politiku podľa očakávaní.

Menový výbor (FOMC) udržiaval kľúčovú sadzbu prakticky na nule. Uviedol tiež, že sadzby zostanú až do konca roku 2022 takmer nulové. Napriek tomu, že Fed očakáva, že ekonomika sa v budúcom roku zotaví a rastie 5%.

Fed s rozhodnutím stanoviť menovú politiku zverejnil nové ekonomické prognózy. V súčasnosti očakáva, že ekonomika tento rok poklesne o 6,5%. Je to kvôli reštriktívnym opatreniam prijatým na zastavenie novej pandémie koronavírusov. V roku 2021 predpovedá rast 5% av roku 2022 3,5%.

Miera nezamestnanosti by mala tento rok dosiahnuť 9,3%, potom postupne klesať na 6,5% v roku 2021 a 5,5% v roku 2022. Fed tento rok predpovedá infláciu na 0,8%. Očakáva sa, že v budúcom roku sa zrýchli na 1,6% a v roku 2021 na 1,7%.

Fed na stretnutí v apríli zopakoval svoj záväzok nemeniť kľúčovú mieru, kým nebude presvedčený, že hospodárstvo úplne zvládlo súčasnú krízu a smeruje k plnej zamestnanosti a stabilite. ceny.

Fed bude aj naďalej kupovať aktíva v aktuálnom kurze. Kupuje štátne dlhopisy v hodnote 80 miliárd dolárov (70,33 miliárd eur) mesačne a hypotekárne záložné listy v hodnote 40 miliárd dolárov mesačne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close