Fernandes šetrí päť mečbalov

Leila Annie Fernandezová získala svoj druhý titul na pretekoch Aberdeo GNP Seguros o niekoľko rokov neskôr, keď vo finále podujatia WTA 250 v mexickom Monterrey zdolala Kolumbijčanku Camilu Osorio 6:7 (5), 6:4, 7:6 (3). .

19-ročná Kanaďanka hrala vo svojom prvom finále po súboji s Emmou Radukanuovou na US Open v roku 2021. Jeho súperom v dnešnom zápase je ďalšia mladá hviezda Osorio, ktorá v decembri oslávila 20 rokov. Tento týždeň získala Fernandezová svoj druhý titul v kariére, keď porazila Slovenku Annu Carolinu Schmitlovú, Číňanky Kinwen Zheng a Kiang Wang, Brazílčanky Beatrice Hadat Mia a Osorio. Vo finále WTA Tour-Level Finals má teraz bilanciu 2:2 a v Montreale si prekvapivo zlepšil bilanciu na 12:1.

Osorio sa medzitým dostal do finále, keď porazil Poľku Magdalenu Frechovú, domácu favoritku Marcelu Zachariasovú, najlepšiu nasadenú Ukrajinu Elenu Svitolinovú a Španielku Nouriu Barisas Diasovú. Dvadsaťročný Kolumbijčan hrá o svoj druhý titul v kariére, prvýkrát vyhral na domácej pôde na Copa Golzanidas 2021 v Bogote.

Toto bolo prvé stretnutie medzi Fernandezom a Osoriom a nesklamalo. Fernandez bol pred bránou veľmi agresívny a dokázal sa dostať skoro do vedenia 3:0. Osorio sa však dokázal vrátiť do rytmu a začal hrať neuveriteľnú obranu, porazil Camila Fernandeza v deviatom zápase a nakoniec poslal úvodný set do tajbrejku. Po niekoľkých špeciálnych zhromaždeniach sa Osorio vo svojej prvej šanci na setbol len dožadoval tajbrejku.

Kolumbijský hráč skutočne vyvrcholil v druhej polovici úvodného dejstva, ale Fernandes mu v druhom sete zablokoval tempo a dvakrát prelomil Osoriovo podanie. Fernandez, ktorý podával 10. set hry, sa ocitol v jamke Love-40, no dostal sa z nej a za 43 minút zakončil set 6:4.

Pri rozhodovaní tam a späť pokračoval obhajca titulu v tlaku a v úvodnom zápase zdolal súpera. Osorio však okamžite zaútočil, po čom si obaja hráči vymenili brejky vo štvrtom a siedmom geme. Odtiaľ si Fernandes a Osorio pomohli vynútiť majstrovský tajbrejk, ale nie bez hry, pretože chladný a tichý Fernandez zablokoval päť majstrovských bodov Osoriu. Navyše v strede štadióna svietilo svetlo, ktoré spôsobilo dlhé prerušenie zápasu.

READ  Mia čelí Martinovi v odvetnom zápase Mia Open

Fernandezovi v tajbrejku nemožno uprieť, pretože z predchádzajúceho zápasu išiel týmto tempom až do svojho majstrovského čistiaceho bodu. Fernandez vyhral tajbrejk 7-3, teraz je dvojnásobným šampiónom Aberdea GNP Seguros!