Zábava

Fest Anča je pripravená začať

– Na slovenský medzinárodný festival animácie prišlo celkovo 1 250 príspevkov zo 68 krajín, no do oficiálnej zostavy sa dostala len šestina.

Bol raz oceán… Autor: Jonah Ghosh

Za jeho 15Th Vydanie (29. júna – 7. júla), The Fest Anca je medzinárodný festival animácie Dostalo 1 250 filmov zo 68 krajín. Do oficiálneho výberu sa však dostala len šestina týchto prác. „Toto [the official selection] Prehliadka najlepších svetových a domácich animovaných produkcií, v ktorých nájdete množstvo animačných techník a jedinečných štýlov, ale aj tematickú rôznorodosť,“ hovorí programátor. Jakub Spewak Pri diskusii o úradnej skúške.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Súťažné a nesúťažné kategórie privítajú na festival známe mená, vrátane bývalých hostí a ocenených Peter Millard, Koji Yamamura, Sarina Nihei, Steven Subodnika minuloročných členov poroty Christopher Leon A Joaquin Gosina. V súťažnej sekcii sa premietne keramická animácia nominovaná na Oscara zver Autor: Hugo Covarrubias, inšpirovaný skutočnými udalosťami okolo tajného policajného agenta počas vojenskej diktatúry. Predvýberovú komisiu zaujal aj film, ktorý verbálne obsahoval názov, In Moja hruď horí Stále je miesto pre váš chrám dýky: Príbeh lásky Autor: Pablo BallerinaJe to jedinečné pretvorenie vzťahu medzi Ashom a Pikachuom, zatiaľ čo je ukrajinským animátorom. Mikita LiškovPráca z Imaginárne krajiny súťažiť.

Domáca animácia sa objavuje aj v mnohých medzinárodných tituloch. Napríklad, Joanna Košúch Prinesie svoj animovaný dokument Bol raz oceán…Víťaz Ceny študentskej poroty na festivale Clermont-Ferrand sa premietal na filmovom festivale v Annecy, zatiaľ čo česko-slovenská koprodukčná snímka Budding Talents Diana Cam Van Nguyen Láska, ocko (Pozri Rozhovor) a ďalší nedávny slovenský koprofi luk na Berlinale 2022, Susie v záhrade Autor: Lucy SungoaUkázané aj na Fest Anči.

READ  Vaša premiéra EDM: Minimalizmus celého tela D&B, po ktorom všetci opäť túžime Ďakujeme za podporu [NËU]

Slovenská súťaž obsahuje najnovšie diela etablovanej skupiny animátorov Veronika Obertová A Mikaela Kopíková, Aj kameň tečieO plynulosti a tuhosti a animácii založenej na prostredí som Am Prepáč, veľryba Autor: Veronika Zubek Kokorková.

„Výber slovenských filmov odzrkadľuje stav súčasnej animácie v krajine, ktorá je rôznorodá z hľadiska tém a prístupov jej autorov. Počet slovenských filmov prihlásených na Fest Anča z roka na rok stúpa a som rád, že že sme dokázali spojiť súťažné aj nesúťažné kategórie. Ivana SužováČlen predvýberovej komisie a programový riaditeľ festivalu.

15Th V Žiline na Slovensku sa blíži ročník medzinárodného festivalu animovanej tvorby Fest Anka. K dispozícii je úplná oficiálna skúška Tu.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close