Zábava

Festival krátkych filmov na Manhattane – Jeden deň, šesť kontinentov – City Hub Sydney


Zakladajúci riaditeľ festivalu krátkych filmov na Manhattane Nicholas Mason. Foto: CyCy Sanders

25Th Každoročný Manhattan Short Film Festival sa súčasne premieta v takmer 500 kinách na šiestich kontinentoch. V rámci jedinečného podujatia sa návštevníci festivalu podelia o svoje skúsenosti s filmovými fanúšikmi z celého sveta a budú môcť okamžite hlasovať za svojich obľúbených hercov a filmy.

Still Fetish (USA) – finalista festivalu krátkych filmov na Manhattane. Obrázok: Poskytnuté

Festival krátkych filmov na Manhattane sa bude konať v jeho dome za divadlom Glen Street v Belrose. Nick Mason, zakladajúci riaditeľ festivalu so sídlom v New Yorku, v skutočnosti pochádza z Upper North Shore v Sydney.

„Vyrastal som v St. Ives, hneď za rohom od divadla Glen Street Theatre, a nemohol som si dovoliť organizovať toto podujatie každý rok a nemyslím si v dobrom na to, že Glen Street a moja mama sedia každý rok v hľadisku. rok. Aj keď som v New Yorku, Glen Street je a vždy bude moje komunitné divadlo. Je to moje Je to v srdci,“ hovorí Mason.

Still Freedom Swimmer (Austrália) – finalista festivalu krátkych filmov na Manhattane. Obrázok: Poskytnuté

Still from The Blanket (Fínsko) – finalista festivalu krátkych filmov na Manhattane. Obrázok: Poskytnuté

Make-Shift začal ako vonkajšie premietanie – doslova obrazovka prilepená na bok nákladného auta zaparkovaného na ulici v New Yorku – a rozrástla sa na jeden z najúspešnejších medzinárodných festivalov krátkych filmov.

Na jednodňovom podujatí v divadle Glen Street Theatre sa do užšieho výberu dostane 10 filmov z 870 prihlášok zo 70 krajín. 10 finalistov: Úsvit vs Blesk (Škótsko), Láska, ocko (Česko a Slovensko), Zachráňte včely (USA), liečbe (Španielsko), Pád sám bez prekážok (Francúzsko), fetiš (USA), Voľný plavec (Austrália), Deka (Fínsko), Varsha (Libanon), Veľká zelená (Francúzsko).

READ  Večnosť ťahaná do Saudskej Arábie a ďalších arabských krajín kvôli gay romantike [Update: Angelina Jolie Responds]

Nedeľa 2. októbra o 13:00 a 17:00

Divadlo Glen Street, Cnr Glen Street, Blackbutts Rd, Belrose

glenstreet.com.au/whats-on/manhattan-short-film-festival-2022

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close