Ekonomika

Fiat New 500 3 + 1: DNA zostala, ale pribudli jedny dvere – Novinky – Auto

Príchod verzie 3 + 1 je revolúciou v histórii Fiatu 500. Automobilka však bola na vec citlivá. Pridala iba jedny malé dvere na strane spolujazdca.

Fiat New 500 3 + 1 má rovnaké rozmery ako 3-dverová verzia. Jediným znakom toho, že na pravej strane boli pridané dvere, je „zárez“ pred zadným stĺpikom. Dizajnu to však veľmi nepomohlo.

Autor: Fiat

Fiat predstavil na začiatku marcovej prvej vlny pandémie novú päťstovkovú generáciu. Prechod na čisto elektrickú energiu bol už historickým zlomom. A teraz pridáva ďalší. Zákazníci si budú môcť dopriať Novú 500 v praktickejšej verzii 3 + 1. Za týmito číslami nie je nič iné ako počet dverí. Okrem troch tradičných – dvoch na vstup do interiéru a ďalších na vstup do batožinového priestoru – existujú aj štvrté. Keďže však päťstovka nechce konkurovať 5-dverovej Pande, Fiat išiel veľmi tvrdo. Pridal jedny malé dvere na strane spolujazdca. A opak, podobný tomu, čo poznáme z kupé Mazda RX-8, minulej generácie Mini Clubman alebo BMW i3.

Toto riešenie síce nebolo ľahké, pretože Fiat musel prepracovať škrupinu karosérie na pravej strane, kde odstránil stredový stĺpik, má však vysvetlenie. Automobilka nechcela Fiat 500 obrátiť proti svojej DNA, ale chcela ponúknuť aj lepší prístup na zadné sedadlá. Napríklad kvôli deťom, ktoré vezú svojich rodičov do školy ráno alebo po vyučovaní. Dve muchy jednou ranou zabil cez opačné dvere. Nová 500 3 + 1 má identické rozmery so štandardnou elektrickou päťstovkou. Pri pohľade zľava ani nemáte šancu spozorovať nejaký rozdiel. Iba pridaný „zárez“ vpravo prezrádza prítomnosť štvrtých dverí. Dizajn New 500 neurobil veľa dobrého, ale praktická stránka áno.

Zadné dvere výrazne uľahčujú prístup k ...

Zadné dvere výrazne uľahčujú prístup k druhému radu sedadiel. O to viac, že ​​nová verzia nemá stredový stĺp. Cúvacie dvere je možné otvoriť až po otvorení predných. To je kvôli bezpečnosti. Autor: Fiat

Nová „vychytávka“ z päťstovky sa podpísala na miernom zvýšení pohotovostnej hmotnosti. Podľa Fiatu však 30 kg nijako neovplyvní jazdné vlastnosti. Z bezpečnostných dôvodov je možné zadné dvere otvoriť, iba ak sú otvorené predné dvere. Dieťa sa nemôže dostať von, takže rodič nechce. Technika sa nijako nemení. Novú 500 poháňa elektromotor s výkonom 87 kW. Na 100 km / h akceleruje za deväť sekúnd a dosiahne maximum 150 km / h. Li-ion batérie zabudované v podlahe majú kapacitu 42 kWh, čo by malo stačiť podľa prísnejšej normy WLTP na 320 km jazdy. Nová 500 ponúka tri jazdné režimy – Sherpa, Normal a Range.

READ  Dacia vydala príves pre najdostupnejší elektromobil v Európe

Prvý je navrhnutý tak, aby maximalizoval dojazd, napríklad znížením maxima na 80 km / h alebo deaktiváciou klimatizácie alebo vyhrievania sedadiel. Normálny režim sa najviac blíži režimu spaľovacieho motora, zatiaľ čo režim Range umožňuje vozidlo prevádzkovať iba pomocou plynového pedálu, pretože brzda je nahradená silnou rekuperáciou. Rýchle nabíjanie je výsledkom palubnej nabíjačky, ktorá podporuje 85 kW. Na stanici s rýchlym nabíjaním potrebuje Fiat New 500 na nabitie batérií na 85% kapacitu iba 35 minút. Už päť minút nabíjania ale predĺži dojazd o 50 km, čo je viac ako priemerná denná porcia európskych vodičov.

Fiat New 500 3 + 1 sa predstaví v úvodnej ...

Fiat New 500 3 + 1 sa predstaví v úvodnej limitovanej sérii La Prima. Autor: Fiat

Pripomeňme, že Nový 500 bol prvým Fiatom, ktorý dostal novú generáciu infotainmentu UConnect 5. Analógové zariadenia vymenil za displeje – pred vodičom aj v strede palubnej dosky s uhlopriečkou až 10,25 palca. Systém umožňuje bezdrôtové spojenie so smartfónmi cez Apple CarPlay a čoskoro aj cez Android Auto. Telematický modul zaisťuje neustále pripojenie k internetu a používanie mobilných aplikácií, kontrolu stavu a polohy vozidla či online aktualizácie. K dispozícii je tiež pokročilé hlasové ovládanie Natural Langues.

Predaj Novej 500 3 + 1 zaháji Fiat úvodnou „limitkou“ La Prima s bohatou výbavou. Zákazníci dostanú full-LED svetlá, adaptívny tempomat, parkovaciu kameru a spomínaný infotainment. Až neskôr pribudnú ďalšie úrovne výbavy – Action, Passion a Icon. Napríklad Action bude mať výkon znížený na 70 kW a batérie s kapacitou iba 23,8 kWh. Dosť na 180-kilometrový nájazd. Bude teda bránou do elektrického sveta novej päťstovky.

Fiat Nový 500 3 + 1 - 2021

Fiat Nový 500 3 + 1 - 2021

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

READ  Ford uvádza na trh novú verziu svojho slávneho SUV. Ušetrite s ním bez kompromisov

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close