Ekonomika

Fiat Tipo Cross: upravený vzhľad a nové motory

Atmosférický štvorvalec v ponuke končí.

TURÍN. Fiat Tipo prešiel modernizáciou, ktorá sa netýka iba retuše dizajnu a snahy zamerať sa na mladších zákazníkov. Mení sa aj paleta motorov, pribudla aj atraktívnejšia verzia Cross.

S výnimkou elektrického Fiatu 500e Taliansky automobilka v posledných rokoch nepriniesla žiadny nový model.

Až do tohto bezvetrného konca prichádzajú minimálne aktualizované verzie existujúcich modelov. Najnovšie sa týka kompaktného modelu Tipo, ktorý sa u nás predáva ako sedan, hatchback a kombi.

Súvisiaci článok Fiat Panda a 500 sa môžu pochváliť miernym hybridným označením Čítať

Najväčšie zmeny sa týkajú hatchbacku, ktorý bude k dispozícii aj s karosériou Cross potiahnutou plastom. Fiat ho okamžite smelo označuje za crossover, má však na to dôvod.

Okrem nových nárazníkov, obložení blatníkov a prahov je Tipo Cross o 7 centimetrov vyšší ako klasická verzia.

Iba 4 centimetre tejto zmeny sú dôsledkom korigovanej svetlej výšky, zvyšné 3 Tipo získali strešné lyžiny, ktoré boli predtým iba výsadou verzie kombi.

Nový full-LED svetlá vpredu a vzadu dotvárajú moderný vzhľad. Oceánová modrá a oranžová paprika boli pridané do farebnej palety, ako na prvých fotografiách.

S pohodlnejším vybavením

Vo vnútri je hlavnou novinkou 10,25-palcová obrazovka nového informačno-zábavného systému Uconnect piatej generácie pre bezproblémové pripojenie s smartphone vrátane podpory pre Apple Car Play a Android Auto.

Podsvietenie tlačidiel prístrojovej dosky je nové až biele a pribudlo bezdrôtové nabíjanie telefónu a tiež bezkľúčové odomykanie a štartovanie.

READ  Škoda chce nový malý elektromobil. Určite čoskoro

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close