Ekonomika

Fiat Tipo dostal za facelift model Cross a lepšiu technológiu

dnes 10:34

Oba benzínové štvorvalce s objemom 1,4 litra nahradil preplňovaný jednolitrový trojvalec, pre naftu sú k dispozícii dva agregáty 1,6 litra Multijet.

Tajomstvo pripravovaných noviniek je v dnešnej dobe veľmi náročné, z ktorých mnohé poznáme mnoho mesiacov pred premiérou. Fiat Tipo je jedným z čerstvých príkladov. Už v prvej polovici apríla sme priniesli uniknuté zábery, ktorá okrem iného odhalila prípravu terénnej verzie. Oficiálny debut omladeného vozidla prišiel v týchto dňoch po viac ako polročnom mlčaní.

Lacný kompakt je teda po facelifte, v rámci ktorého dostal upravenú masku chladiča so zjednodušeným logom. Susedia s ním upravené svetlomety dostupné vo verzii LED. Zmenený bol aj predný nárazník a automobilka oprášila rad diskov kolies, pričom si mohol zvoliť ráfiky s priemerom 16 alebo 17 palcov. Balík zmien dotvárajú diódy v koncových svetlách.

Svetlá výška verzie Cross je väčšia asi o 4 centimetre.

Svetlá výška verzie Cross je väčšia asi o 4 centimetre.

Zdroj: Fiat

Tipo má stále tri telá. Na výber je sedan, kombi a hatchback, zatiaľ čo posledný menovaný variant dostal v rámci modernizácie zväčšený model Cross. Je to asi 4 centimetre ďalej od cesty ako klasický exemplár. Okrem toho má klasické terénne štylizované šperky. Teda konkrétne disky kolies a karosérie obsahujúce ochranné plasty v čiernej alebo striebornej farbe, medzi ktoré patria spätné zrkadlá a strešné lyžiny.

Interiér novej verzie obsahuje vlastné čalúnenie s podpísanými operadlami predných sedadiel. Okrem toho prešiel rovnakými úpravami ako ostatné verzie. To znamená 7-palcový prístrojový panel a aktuálnejší informačno-zábavný systém Uconnect 5 s 10,25-palcovou obrazovkou. Retuš zasiahla volant a radiacu páku. Výbavu neobišli ani Taliani, tá sa rozšírila v oblasti pohodlia a bezpečnosti.

Fiat Tipo už má digitálny prístrojový panel.

Fiat Tipo už má digitálny prístrojový panel.

Zdroj: Fiat

Fiat má pod kapotou aj modernejšiu technológiu. Predchádzajúci nepreplnený štvorvalec s objemom 1,4 litra a maximom 70 kW (95 k) je minulosťou, nahradil ho litrový trojvalec s turbom. Svojho predchodcu prekonáva výkonom 74 kW (100 k) a hlavne krútiacim momentom 190 Nm. Je k dispozícii od 1 500 otáčok za minútu, zatiaľ čo atmosféra dosahovala najviac 127 Nm až do 4 500 otáčok za minútu.

READ  K radikálnym zmenám patrí aj manuálna prevodovka. BMW predstavilo kontroverzné novinky

Z ponuky vypadla silnejšia preplňovaná jedna-štvorka, takže benzín je len jeden. V prípade nafty nastala opačná situácia. Tipo má prepracovaný 1,6-litrový diesel Multijet k dispozícii v dvoch naladeniach: namiesto verzie dosahujúcej 88 kW (120 k) si môžete zvoliť variant s vrcholom 70 kW (95 k) alebo 96 kW (130 k). Všetky motory spĺňajú normu Euro 6d. Ako zmeny ovplyvnia ceny, Fiat zatiaľ neprezradil.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close