šport

Filipínsky tenisový úspech | Philstar.com

Športová príležitosť – Joaquin M. Henson – filipínska hviezda

13. septembra 2022 | 12.00 hod

Napriek tomu, že Medzinárodná tenisová federácia (ITF) a Filipínsky olympijský výbor (POC) pozastavili činnosť Filipínskej tenisovej asociácie (PHILTA), krajinaAko tenisová superstar Alex Ila hrdo máva národnou vlajkou na medzinárodných turnajoch a pripomína svetu, že politika nikdy neprekoná čistotu hry. PHILTA bola pozastavená ITF v novembri 2020, čo prinútilo POC nasledovať príklad, aby zachránil filipínsky tím pred diskvalifikáciou z podujatí, ako sú SEA Games. POCTento krok si dovolil podporiť filipínskych tenistov na medzinárodných turnajoch vo PhildeAbsencia s.

S POCS jeho podporou hrali Filipíny vlani v máji tenis na SEA Games v Hanoji a priniesli si domov jedno zlato, jedno striebro a štyri bronzy. Treat Huey a Ruben Gonzalez získali zlato v kategórii mužovJason Batromban a Casey Alcantara získali striebro vo štvorhre. Ela získala bronz v kategórii žienDvojhra, zmiešaná štvorhra a ženyPara. MužiTým získal aj bronz.

Prezident POC Pambol Tolentino včera potvrdil pozastavenie PHILTY. POCpozastavenie zostáva na ITFAk IDF zruší svoje pozastavenie, POC bude tiež pozastavený. ITFJeho pozastavenie opísal prezident PHILTA Atty. Tony Caplitas má „právne a faktické nedostatky.“ Caplitas však rešpektoval ITFa vyhovela ITFOBJEDNAJTE NA ZMENU PHILTAStanovy a stanovy zohľadňujú celoštátne zastúpenie členov. Minulý mesiac, Cablitas predložil potrebné zmeny ITF s kópiami poskytnutými Anilovi Khannovi z Ázijskej tenisovej federácie, PSC a POC..

Mám v pláne požiadať ITF v priebehu nasledujúcich dvoch týždňovs je ďalšieKaplitas, ktorý má zajtra 74 rokov, povedal. „My smeOpäť oslovujeme všetkých zainteresovaných v tenise pre náš šport. Chceme byť inkluzívni. RiešeniePhilda musí byť zničená. My smeCelá krajina bude reorganizovaná tak, aby vytvorila 15 regiónov, pod ktorými bude zbierka provincií. somPripravený rezignovať, ak bude prijatá táto platforma jednoty.“

READ  Ruská hokejová federácia schválila národné uniformy pre majstrovstvá sveta IIHF 2021 - hru

Medzitým Ela očarila nielen filipínsky šport, ale aj svetovú krajinu. 5-9 ľavákLen 17 hráčok vyhralo minulý víkend v New Yorku ženskú dvojhru na US Open v šiestich zápasoch bez straty setu. Prebojovala sa na 7-6 setov a bola dvakrát nerozhodná, no stále bola nezranená. Obeťami boli Kanaďanka Annabel Xu, Slovenka Nina Varková, Austrálčanka Tayla Preston, Ruska Mirra Andreeva, Kanaďanka Victoria Mboko a Češka Lucie Havlíková. Ela za 10. semienkoJeho úspech je pozoruhodný.

Ela označila víťazstvo za veľmi zmysluplné. „Je to moja práca (a) jamám záujempovedala Eala na PlayItRightTV. „Sústredil som sa bod po bode a dal som zo seba to najlepšie fyzicky aj psychicky. Sústredil som sa len na svoju hru, nie na druhú stranu kurtuNenechajte sa rozptyľovať.“ Ela hovorila na súde po víťazstve vo finále po filipínsky.„,“hindský jazyk (it) Banalo Go, Banalo Nating Lahat.“ Víťazstvo venoval budúcnosti Filipín. Francúzsky tréner Adrien Vesieux povedal, že je na Elu hrdý a poďakoval Akadémii Rafaela Nadala v Španielsku za podporu.. „Pred US Open Alex tri týždne, šesť dní zo siedmich dní v týždni, pracoval na presnosti kondíciepovedal. „Alex to mal ťažké, pretože sa sústredil viac na kondíciu ako na tenis.“ Tvrdá práca sa vyplatila.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close